Що посіяти восени

Що посіяти восени
Що посіяти восени

На початку осені можна посадити і посіяти досить великий асортимент овочевих культур. Щоправда, жителям північних і центральних областей слід поквапитися і провести посівну до закінчення другої декади вересня. А ось в інших регіонах цим можна займатися до середини жовтня.

КАПУСТА КИТАЙСЬКА. Її садять розсадою, починаючи з другої половини літа до початку жовтня. Через 20-30 днів після посадки можна поласувати першими плодами.

КРЕС-САЛАТ. Посів насіння проводять через кожні 10-15 днів до середини жовтня. Можна обробляти культуру як ущільнювач між рослинами пізньої капусти. Урожай отримують через 2-3 тижні після посіву.

Цибуля багатоярусна. Посадку повітряними і прикореневими цибулинами проводять до кінця вересня. У цьому випадку, при поливі, через місяць можна отримати молоде зелене пір’я.

РЕДИС, дайкон. Сіють насіння у вересні. Для цих культур важливі правильні попередники. Кращими є цибуля, часник, огірки та картопля.

САЛАТ ЛИСТОВИЙ. Посів насіння проводять з інтервалами у 10-15 днів до середини жовтня. Салат готовий до вживання через три тижні після посіву.

КРІП. Посів насіння також проводять з інтервалами у 10-15 днів після капусти, огірка і редиски. Якщо брати скоростиглі сорти – Алігатор, Кущовий, Грибовський, то через три тижні можна отримати свіжу зелень.

ШПИНАТ. Посів насіння проводять до середини вересня. При хорошому зрошенні через місяць уже можна збирати зелене листя цієї культури.

КАРТОПЛЯ. Якщо посадити у вересні бульби Сорокаденки або інших скоростиглих сортів і добре за ними доглядати, то у листопаді можна викопати молоді бульби.

ГРЯДКА повинна бути вологою

Щоб отримати з осінніх посівів відмінний урожай, за ними потрібно правильно доглядати. Так, підготовка ґрунту полягає у неглибокій перекопці розпушуванні і видаленні бур’янів. Після збору урожаю ранніх культур спочатку прибирають рослинні залишки і проводять дрібну обробку ґрунту на глибину до 20 см. Одночасно закладають під однорічні рослини мінеральні добрива. Зокрема, у цьому випадку відмінно підійдуть суперфосфат або деревна зола.

Крім того, з огляду на те, що значна частина повторних посівів проводиться у спекотний період, коли земля досить суха, пророщене насіння слід висівати у политі водою борозенки. А після того як насіння буде закладене у ґрунт, верхній шар борозенки слід ущільнити і замульчувати шаром торфу або перегною завтовшки 2-3 см. У подальшому на нових грядках ґрунт необхідно постійно тримати у вологому стані, особливо у період активного росту овочевих рослин. Ще слід регулярно рихлити ґрунт під культурами і вчасно захищати їх від шкідників і хвороб.

СІЮТЬ МАЛЬВИ І маргаритки

У вересні також сіють квіти. До них відносяться мальви, дзвіночки, китайська гвоздика, флокси, маргаритки і незабудки. Щоправда, вони зацвітуть лише на наступний рік, але зате цвітіння при такій посадці буде довге і пишне.

Якщо все виконувати як слід і вчасно, урожай вийде відмінний, адже осінь в Україні зазвичай тепла, але не спекотна, що сприятливо для рослин. До того ж, осінній урожай добре зберігається. Так, молода картопля, яку зазвичай викопують у листопаді, у холодильнику може зберігатися до новорічних свят.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *