Що повинна уміти дитина, яка піде до дитячого садочка

дитина і дитсадок

Крім основної підготовки до дитячого садка, яка включає у себе проходження медогляду, першого знайомства із завідуючою і вихователями групи і придбання необхідного гардеробу, потрібно ще дещо: дитина повинна уміти робити деякі дії самостійно.

Адже у дитячому садку мама, яка розуміє малюка з півслова і півпогляду, не зможе постійно знаходитися поруч, тому доведеться розвинути деякі навички, які допоможуть діткам швидше адаптуватися у новому місці і в колективі.

Що повинна уміти дитина:

Користуватися ложкою і пити з чашки
Дитина від двох років уже повинна чудово обходитися без пляшечок і поїльників. У такому віці подібні аксесуари вже можна сміливо назвати шкідливими. І так, у дитячому садку малюків не годують, а догодовують, тобто допомагають доїсти, якщо у крихти немає сил впоратися з їжею самостійно. Тому, якщо хочете, щоб малюк не голодував, привчайте його їсти ложкою самостійно.

Дотримуватися встановленого режиму дня
У вас попереду ще цілих 2 місяці на те, щоб привчити дитинку до режиму садочка. Обов’язково поцікавтеся розпорядком дня у майбутньої виховательки і постарайтеся під час підготовки слідувати йому. До речі, не завадить поцікавитися меню дитячого садочку. Іноді трапляється, що малюки відмовляються їсти незнайому їжу, а якщо ваш карапуз буде знайомий із кашами, тюфтельками і сирниками з раціону дитсадка, то подібного можна уникнути.

Частково одягатися і роздягатися самостійно
Навіть не кожній 3-річній дитині під силу ці вміння, проте малюк із двох років уже повинен уміти зняти з себе шкарпетки, колготи, шорти чи спідницю, шапку/панамку. Також він повинен мати навички одягання і застібання. Нехай ґудзики і шнурівки – це ще поки важкувато, але з липучками і блискавкою малятко вже цілком впорається. Є один метод, який допоможе вам прищепити малюкові навик самостійного послідовного одягання. Вранці, як тільки дитинка прокинеться, розкладіть на дивані одяг у потрібній послідовності. Тепер нехай вона спробує одягатися сама, а ви допомагайте, якщо потрібна допомога.

Проситися на горщик
Із року і восьми місяців кожна дитина здатна контролювати своє сечовипускання, стверджують медики. Це говорить про те, що малюк у 2 роки вже прекрасно може обходитися без підгузників. До того ж літо – це відмінна пора для навчання настільки цінного навику.

Володіти елементарними навичками гігієни
Дитинка повинна вміти самостійно вмиватися і мити руки з милом, користуватися рушником.

Уміти висловлювати свої потреби
Звичайно, не всі малюки можуть виразно говорити, але ось повідомити вихователю, що він хоче на горщик, або що у нього щось болить, малюк повинен уміти. Також карапуз повинен адекватно реагувати на заборони дорослого.

Якщо ваш малюк ніяк не може освоїти якийсь навик, то не впадайте у відчай: у групі дитячого садочка він точно захоче рівнятися на тих, кого хвалять за уміння і навички. У нього все обов’язково вийде і вже до осені ваш карапуз заявить: «Я сам!»

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber