Що повинно бути в автомобільній аптечці

Що повинно бути в автомобільній аптечці

У нових автомобільних аптечках не буде медичних препаратів – лише засоби для надання першої допомоги при ДТП та інструкція, як надати таку допомогу.

У МОЗ підготували відповідний проект наказу, який подали на узгодження, повідомила прес-служба міністерства.

– За статистикою, причиною приблизно 80 % смертей у результаті ДТП до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є об’ємна кровотеча. Тому в мінімальну комплектацію аптечки насамперед будуть входити необхідні засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки тощо. Замість гумового джгута в автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі за типом САТ, який можна накласти собі самостійно. І всі медичні аптечки – мотоциклетні, автомобільні та автобусні – будуть оснащені інструкцією з покроковими діями при ДТП, – зазначають у МОЗ.

В оновлених аптечках не буде медичних препаратів: зеленки, таблеток, які мають термін придатності. Однак водій, на свій розсуд, може доповнити власну аптечку необхідними ліками.

– Перелік медичних виробів та інших матеріалів, які повинні бути в складі медичних аптечок, в останній раз переглядався Міністерством охорони здоров’я України 20 років тому. Нинішній проект наказу націлений на приведення аптечки у відповідність з європейськими нормами і стандартами, – йдеться в повідомленні.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber