Що робити, якщо ми використали газу менше норми?
Якщо сім’я використовувала ресурсів менше, ніж встановлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має право на те, щоб зекономлені кошти були зараховані у рахунок майбутніх платежів.
Пояснимо на прикладі. Припустимо, у січні обов’язковий платіж становить 1000 грн при соціальній нормі 400 кубів газу. Але фактично було використано лише 100 кубів. Залишок – 300 кубів – можна використовувати у більш холодні місяці, наприклад у лютому.
При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають бути вказані у платіжці як переплата (з мінусом).
Якщо виконавець житлово-комунальної послуги ігнорує заощаджену субсидію і нараховує інакше, то він порушує чинне законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).
Крім того, сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги. Цей розмір визначається, виходячи з сукупного доходу сім’ї та інформації про тарифи від постачальників послуг, і не змінюється протягом періоду отримання субсидії.
У разі порушення їх прав громадяни можуть звертатися зі скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.