Що робити, якщо сусіди затопили вашу квартиру
Які дії потрібно робити у першу чергу при затопленні та як скласти мирову угоду з сусідами?
Якщо у вашій квартирі зі стелі полилася вода, головне, не зволікати: вимикайте електрику і спробуйте достукатися до сусідів. Якщо ж усе дуже серйозно, то викликайте аварійну службу чи звертайтеся до експлуатаційної організації.
У разі відсутності сусідів потрібно викликати поліцію для того, щоб розкрити двері та перекрити воду.
Якщо бажаєте отримати компенсацію, то вам у будь-якому випадку потрібно звернутися до своєї експлуатаційної організації. Саме ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) або ЖКГ повинні надіслати спеціальну комісію і скласти найголовніший документ: акт про затоплення. У майбутньому він знадобиться і для судового процесу по відшкодуванню збитків, і для мирової угоди.
В акті прописується, коли сталося затоплення, площа і перелік пошкоджень. Обов’язково у цьому документі має бути зазначено, що причиною даної події стало саме затоплення. Акт складається у присутності двох незалежних свідків: ними можуть бути інші сусіди і, бажано, співмешканці самого винуватця.
Якщо комісія з ЖКГ із якихось причин не змогла прибути у день затоплення, то складіть подібний акт самостійно. Щоправда, він уже матиме меншу юридичну силу.
Звичайно, для отримання компенсації не обов’язково йти до суду. Можна на стадії досудового процесу досягти з сусідами мирової угоди і зареєструвати це нотаріально.
Головне – не потрібно поспішати зі складанням подібної угоди: почекайте хоча б пару тижнів, поки всі наслідки затоплення дадуть про себе знати. Адже у разі чого ви вже не зможете стягнути з винуватця додаткових грошей.