Що робити, якщо укусила бджола

укусила бджола

У цій ситуації головне – не панікувати і швидко діяти, щоб перешкодити поширенню отрути в організмі.

Більшості людей укус однієї оси ніякими серйозними наслідками не загрожує, виняток становлять люди, у яких є алергія на отруту перетинчастокрилих, у тому числі й ос. Укус навіть однієї комахи для алергіків украй небезпечний і призвести до серйозних наслідків аж до анафілактичного шоку. Якщо ви не належите до цієї категорії людей і чітко знаєте алгоритм дій при укусі, а, головне, швидко виконаєте їх, то швидко забудете про цю неприємність.

Перша допомога

  1. Ретельно промити місце укусу, змив бруд і залишки отрути. На відміну від своїх родичок бджіл, оси не залишають жала, тому не намагайтеся його шукати, розкриваючи ранку. Не варто зайвий раз турбувати місце укусу.
  2. Продезінфікуйте місце укусу. Найкращий варіант – спирт, зеленка, йод, 3 %-ва перекись водню, розчин фурацилину. Якщо нічого цього немає під рукою, то промийте місце укусу звичайним милом.
  3. Позбавтеся від отрути. Найбільш доступний спосіб – прикласти до місця укусу змочений водою шматочок цукру.
  4. Щоб уповільнити усмоктування отрути, яка уже проникла в організм і не допустити поширення набряку, слід прикласти до місця укусу що-небудь мокре і холодне, наприклад, грілку, лід або мокрий рушник. Можна також зробити компрес із соку лимона – цей нехитрий засіб усуває біль і частково прибирає набряклість. Також діє і кашка соди з водою. У похідних умовах незамінний засіб у таких випадках – лист подорожника. Тільки не забудьте його промити, щоб не занести інфекцію.
  5. У цій ситуації буде не зайвим випити будь-який антигістамінний засіб, щоб попередити виникнення серйозної алергічної реакції. Зробіть це навіть у тому випадку, якщо до цих пір серйозної алергічної реакції у таких випадках у вас не було. Як то кажуть, на всякий випадок.
  6. Щоб уникнути поширення інфекції, можна (якщо місце укусу дозволяє, наприклад, це рука чи нога) вище місця укусу накласти джгут.
  7. Пийте більше рідини. Рекомендується солодкий гарячий чай або солодка вода.

Що можна робити

  1. У жодному разі не вживайте алкоголь – це може спровокувати посилення симптомів.
  2. Не видавлюйте отруту – це може призвести до поширення інфекції по організму.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Що робити, якщо укусила бджола

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.