Що робити, коли болить зуб

Коли болить зуб

10 перевірених способів позбутися болю

Безперечно, найкращий вихід у разі зубного болю – відразу ж звернутися до лікаря-стоматолога. Однак може бути, що у конкретний час немає такої змоги: на дворі ніч або біль застав вас, наприклад, на дачі. У такому разі намагаємося заспокоїтись і починаємо шукати спосіб, який допоможе позбутися зубного болю.

Полоскання теплим (не гарячим і не холодним!) розчином солі та соди. У склянці води розчинити по 1 ч. л.  солі та соди, полоскати рот кожні 20-30 хв. Біль поступово зникатиме.

Прикласти до хворого зуба розчавлений зубчик часнику. Можна використовувати часник у суміші з сіллю.

Розчин перекису водню. Можна застосовувати безпосередньо готовий розчин з аптеки – хлоргексидин, а можна розчинити 1 ст. л. перекису водню у 1 скл. води. Однак такі ліки у жодному разі не можна ковтати!

Настій ромашки чи шавлії. Ромашку заварюють із розрахунку 1-2 ст. л. на 1 скл. окропу й настоюють. Шавлію беруть у тих самих пропорціях і витримують 15 хв. на водяній бані. Теплим настоєм полощуть рот безперервно протягом 20 хв. Для закріплення ефекту через 15 хв. процедуру повторюють.

Яблучний оцет – також непоганий засіб для зняття зубного болю. Потрібно змочити у ньому шматочок вати і прикласти до зуба.

Покласти шматочок несолоного свинячого сала між щокою і хворою ділянкою. Якщо сало вийняте з морозилки, відрізаний шматочок треба зігріти до кімнатної температури. Також народні цілителі радять прикладати до зуба шматочок сирого буряка.

Листя подорожника, перцевої м’яти чи кінського щавлю. Їх можна пожувати чи прикласти до зуба. Цей спосіб може стати у нагоді влітку під час відпочинку на природі.

Ефірні олії, особливо олія чайного дерева і ялицева. Кілька крапель олії потрібно капнути на ватку чи диск і прикласти до хворого місця. У разі розмитого, нелокалізованого болю можна вдихати пари.

Можна полоскати зуб також відваром кори дуба. Для цього 1 ст. л. дрібних трісок кори заливають окропом (трохи більше як склянка), кип’ятять 15 хв. і настоюють не менше як півгодини. Потім полощуть рот кожні 15-20 хв.

Допоможе кориця. Порошок кориці треба залити теплою водою так, щоб вийшла щільна маса. Отриману пасту треба прикладати до хворого зуба і прилеглих ясен. Кажуть, що поліпшення настає практично відразу.

«Погляд часу» №40

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *