Що сіяти проти зими

Що сіяти проти зими
Що сіяти проти зими

Овочі проти зими сіють не всі городники, оскільки у багатьох із них, навіть тих, хто дотримувався рекомендацій довідників, вони не сходили.

Мені здається, що причина насамперед у переліку культур, рекомендованих для підзимового посіву. У ньому зазначені морква, петрушка, кріп, редиска, буряк, салат. У мене немає претензій тільки до петрушки, кропу і салату. Петрушка надзвичайно витривала і сходить дуже повільно. А якщо її посіяти проти зими, буде виграно час від природного пробудження насіння навесні до можливого початку робіт на городі. Кріп сію, тому що сусідство самосійних рослин шкодить майже всім городнім культурам, особливо картоплі.

Тому варто посіяти проти зими потрібну кількість кропу на обраному місці, а самосійні сходи вирвати. Салат же, якому не загрожують ані заморозки, ані цвітушність, і сходить досить швидко. Моркву не висіваю, позаяк покупне насіння часто не сходить. При весняній сівбі відома приблизна дата у сходів. І якщо в очікуваний час їх немає, можна ще пересіяти.

А скільки треба чекати сходи на підзимовій грядці?

У буряка схожість насіння краща, але для нього згубні навіть несильні заморозки і він схильний до цвітушності.

Крім перерахованих вище рослин я сію проти зими ще коріандр, якому не страшні ніякі заморозки. Він настільки витривалий, що іноді дає свіжу зелень прямо з-під снігу. Насіння катрану сходить лише при підзимовому посіві. А насіння пастернаку має такий короткий термін придатності і настільки погану схожість, що його стратифікує тільки підзимовий посів і тим самим підвищує шанси на проростання. Фізаліс, який здебільшого розмножується самосівом, також можна посіяти восени, але окремо, бо своєю широкою кроною він затінюватиме основні рослини на грядці. До речі, його можна висівати, не чекаючи холодів, оскільки до весни він не зійде. Я вважаю, що мій перелік культур більш виправданий, і їх посів не є ризикованим.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *