Що таке “gap year”, і чому він корисний для дитини

Що таке gap year
Що таке “gap year”, і чому він корисний для дитини

«УЮТ» №23-2019

Gap year (академічний рік) – рік перерви між школою і вищим навчальним закладом.
Для дитини може бути корисним gap year – рік відпочинку після школи, щоб набратися сил і вступити у ВНЗ.

Батькам треба серйозно поговорити з підлітком про його подальше життя, чи хоче він далі навчатися, чи зробити перерву після школи, чи йти працювати. Варто зважити всі «за» і «проти». Якщо школяр навів вагомі доводи для gap year, то важливо обговорити план дій на найближчий рік і зрозуміти, чого насправді хоче підліток. Може бути, він вже знає, куди хоче вступати, але вирішив набратися сил і досвіду перед напруженими роками навчання, а може, тільки шукає себе. Важливо, щоб gap year не пройшов марно, адже час летить дуже швидко. Варто заздалегідь подумати про фінансову сторону, заохочення і покарання за відхилення від плану. Також, можливо, дитині знадобиться репетитор – це було б дуже добре для майбутнього студента, щоб за цілий рік не забув вивчене.

Може підлітку потрібен відпочинок, тому батьки можуть оплатити подорож своєму синові чи донці, а потім дитина може знайти підробіток або піде на курси підготовки до вступу в ВНЗ.

Мама і тато повинні пам’ятати, що дитина вже виросла, хоч і ще залежна матеріально від батьків, але готова самостійно робити вибір і вирішувати свої проблеми. Батькам і підліткам у цей період важливо зберегти теплі відносини і поважати думку один одного.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *