Щоб адаптація до дитячого садочка була легкою

Дитячий садок

Дитина швидко призвичається, якщо ви заздалегідь підготуєте її до відвідування дошкільного закладу.

Деякі діти звикають до нового оточення з першого дня перебування в дитячому садку. Інші адаптуються досить довгий час, оскільки зміни у звичному для них житті викличуть стрес для організму. Тому допомога батьків особливо потрібна.

  • Організуйте дитині режим дня відповідно до того, якого дотримуються в садочку. Цим ви значно полегшите процес звикання до нових умов.
  • Зацікавте дитину: покажіть будівлю дошкільного закладу, ігрові майданчики, разом поспостерігайте за дітками. Це викличе в сина чи доньки бажання йти в дитячий садок.
  • Діти, які звикли до надмірної опіки, у садочку почуватимуться безпорадними і самотніми. Тому краще, якщо дитина володітиме елементарними навичками самостійності.
  • Діти раннього віку просто виконують одноманітні дії з іграшками (кидають, стукають, гризуть). Щоб гра була тривалою, розвивала дитину, потрібно розкрити їй призначення іграшки і спроби дії з нею (з чашки слід напоїти зайчика, ведмедика, у ліжечку лялька спить і т. д.). Захопившись, вона рідко згадуватиме про розлуку з рідними.
  • Труднощі можуть виникнути через недостатнє спілкування з іншими дорослими й дітьми. Якщо ваш малюк спілкується лише з членами своєї родини, боїться сторонніх, не вміє правильно реагувати на їхні звертання, опинившись серед дітей, незнайомих людей у садочку, почуватиметься неспокійно.
  • Значну увагу приділяйте розвитку мовлення дитини. Тоді вона зможе висловити свої бажання або відповісти на запитання, а вихователь зрозуміє її. Дослідження вчених свідчать, чим раніше дорослі починають розмовляти з немовлям, тим швидше формується його мовлення, відбувається розумовий і фізичний розвиток.
  • Перші тижні намагайтеся не залишати дитину в садку надовго, збільшуйте тривалість перебування поступово.
  • Хай при першому відвідуванні дитячого садка дитина проведе трохи часу з вихователем у присутності батьків.

Адаптація до дитячого садка вважається легкою, якщо вона відбувається протягом двох-трьох тижнів, до двох місяців – також у межах норми. Але якщо навіть після трьох-чотирьох місяців перебування в дитячому садочку дитина поводиться, як у перший день, така адаптація є досить важкою і потребує консультації психолога.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber