Щоб аґрус перезимував

Щоб аґрус перезимував
Щоб аґрус перезимував

Більшість садівників вважає, що аґрус не потребує підготовки до зими, особливо на півдні нашої країни. Так, цій рослині не страшні морози, якщо вона щедро вкрита снігом, але у нас снігу практично не буває. Різке похолодання, що змінюється відлигами, шкодить аґрусу. Звичайно, він здатний вижити у будь-яких умовах, але відсутність турботи помітно позначиться на урожаї.

Якщо ви хочете щоліта ласувати ягодами великих розмірів, з насиченим смаком, не забувайте приділяти увагу плодоносним чагарникам. При належному догляді протягом усього сезону кущі аґрусу можуть успішно плодоносити не одне десятиліття, радуючи рясним урожаєм ароматних ягід.

Після того як опаде листя, потрібно обов’язково обробити чагарники фунгіцидами – для захисту проти антракнозу, борошнистої роси, іржі, павутинного кліща та інших хвороб і шкідників. Для профілактики підійде 1 %-ва бордоська рідина.

Шкідливі комахи та грибні спори з закінченням літа переходять в опале листя на зимівлю. І щоб не допустити зараження кущів у новому сезоні, всі рослинні залишки з-під аґрусу необхідно видалити: спалити за територією ділянки.

У жодному разі не можна додавати зібране рослинне сміття у компостну купу і залишати його під аґрусом в якості мульчі, інакше всі зусилля по боротьбі зі шкідниками та хворобами зійдуть нанівець.

Бажано перекопати пристовбурні круги, щоб комахи, які сховалися на зимівлю, опинилися на поверхні і загинули.

Слід пам’ятати про підгодівлю і проведенні вологозарядкового поливу. Осіння підгодівля додасть рослині сил і зміцнить її, а вологозарядковий полив не тільки посилить ріст коренів, але заодно допоможе їм краще перенести морози: волога земля краще зберігає тепло і менше промерзає, а значить, ранні заморозки не заподіють шкоди кореневій системі. В якості підгодівлі у жодному разі не можна використовувати азот, він сприяє вегетації, а вона не потрібна, рослина має відпочивати. Краще удобрити калієм і фосфором, ці речовини вносяться під перекопування, після чого ґрунт рясно поливається.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *