Щоб були великі і не тріскалися помідори
Часто городники намагаються виростити помідори з плодами великої ваги – 1-1,5 кг. Проте вони не завжди виходять такими навіть у великоплідних сортів. Адже для них важливе не тільки формування кущів, але й нормування плодового навантаження.
У кетягах має бути 2-3 плоди. Загальне навантаження на таку рослину – не більше 10-15 плодів. Краще при цьому видаляти зайву зав’язь, а не квітки, оскільки вони ще можуть і не запилитися. Щоб зібрати всі плоди стиглими у середині серпня, потрібно також видалити всі китиці, що утворилися після першого липня. А приблизно у середині липня у рослин слід прищипнути точку росту, щоб усі пластичні речовини йшли тільки на налив плодів. Але при цьому їх треба вберегти від розтріскування. Великоплідні сорти надто схильні до цього.
Причина розтріскування у тому, що у сонячну погоду різко змінюється вологість ґрунту. Випаровування вологи збільшується більш ніж удвічі, відповідно рослина одержує із землі набагато менше води. Якщо городник згає цей момент і різко збільшить полив рослин, то це призведе до розриву шкірки через надлишковий внутрішній тиск у плоді. Більше розтріскуються малокамерні плоди з гладенькою поверхнею, ніж багатокамерні і злегка ребристі.
Розтріскування відбувається і при високій вологості ґрунту, позаяк знижується еластичність шкірки помідорів. Плоди утворюють безліч дрібних тріщин у тугій оболонці. Але не так небезпечна висока вологість ґрунту, як різкий перепад від дуже низької вологості до дуже високої. Якщо після посухи відразу щедро полити помідори, а тим більше холодною водою, то плоди у них розтріскаються. Спочатку треба лише змочити поверхню ґрунту, а потім через деякий час полити невеликою кількістю води. І тільки наступного дня щедро зросити під корінь.