Щоб було тепло кролям…

Щоб було тепло кролям
Щоб було тепло кролям…

Кролі взимку надворі добре зносять навіть досить низькі температури, але щоб не допустити обмороження і не спровокувати захворювання звірів, слід забезпечити їм необхідні умови.

Грамотно підготувати клітки і маточники до зимівлі набагато дешевше, ніж будувати теплий крільчатник.

При сильних морозах кролі неохоче спаровуються, а можуть і зовсім не виявляти ніякої статевої активності. Одночасно з цим тварини прискореними темпами набирають масу тіла, щоб забезпечити організму необхідну енергію для його обігріву. У результаті взимку знижується їх плодючість, погіршуються репродуктивні функції.

Головним фактором є правильне утеплення кліток. Треба щільно заповнити простір між стінками і самою кліткою теплоізоляторами природного походження, наприклад сухим листям, соломою. Крім природних матеріалів, можна використати пінопласт або повсть. Якщо у клітці сітчаста підлога, на неї слід покласти товстий шар солом’яної підстилки. Добре захищають підлогу від промерзання товсті дерев’яні піддони. Якщо морози посилюються, поверх кліток укладають теплі речі (ватники чи старі ватяні ковдри).

Досвідчені господарі для збереження у клітках тепла заповнюють майже увесь внутрішній простір сіном. Своїм диханням тварини зігрівають повітря всередині, а сіно довго зберігає тепло.

…і курям теж

Кури досить легко пристосовуються до температурних умов зовнішнього середовища, але різкі зміни позначаються на їх продуктивності. А при утриманні курей взимку у теплому, сухому і світлому приміщенні можна підтримувати яйцекладку на досить високому рівні. У таких умовах від кожної несучки отримують по 20-25 яєць на місяць.

Тому особливу увагу слід звертати на кількість курей, позаяк від неї у результаті залежить мікроклімат у приміщенні. При оптимальній щільності у курнику додатковий обігрів не потрібен, тому що птах виділяє достатню кількість тепла, щоб обігріватися самостійно. Проте при утриманні великої кількості птиці треба звернути увагу на повітрообмін у приміщенні. Щоб не залишати відчиненим вікно, краще вирізати отвір у стіні і вставити туди вентилятор, який буде працювати на витяжку і вмикатися у міру потреби.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *