Щоб квіти довше стояли

Щоб квіти довше стояли

Чому в одних випадках зрізані квіти стоять довго, а іноді в’януть уже через пару днів? Давайте розберемося у цьому питанні і з’ясуємо, що робити, щоб квіти довше стояли.

У холодну пору року необхідно дати квітам можливість акліматизуватися. Для цього після внесення букета у тепле приміщення, розгорніть його лише через годину. Потім обріжте нижню частину стебла на пару сантиметрів і обдайте зрізи холодною водою з-під крана. Зрізати стебла слід за допомогою гострого ножа. Зріз повинен бути косим. Це забезпечить більшу площу зрізу, завдяки чому квіти будуть краще вбирати вологу. Обрізати стебла ножицями не рекомендується. Ножиці заминають зріз, що погіршує проникнення води. Нижнє листя перед тим, як ставити квіти у вазу, слід видалити. Їхня наявність прискорить гнильні процеси.

Загальні правила

У вазу необхідно регулярно підливати свіжу воду. Зіпсована вода призводить до швидкого в’янення квітів. Найкраще використовувати кип’ячену воду. Рекомендована температура становить +20 ºC. Вазу з квітами необхідно ставити в освітленому приміщенні. При цьому слід уникати потрапляння прямих сонячних променів. Вкрай негативний вплив роблять протяги. Важливу роль відіграє і температура у приміщенні. Оптимальний температурний режим складає 18-19 ºC. Чим вища температура повітря, тим швидше квіти зав’януть. Для того щоб квіти довше стояли, рекомендується додати у воду розчин амонію. Його можна купити у будь-якому квітковому магазині. Через брак цієї речовини, можна додати у воду трохи цукру. Значно продовжити життя букета допоможе регулярне обприскування прохолодною водою.

Особливості квітів різних видів

Деякі зрізані квіти потребують особливого догляду після зрізання. Давайте розберемося в особливостях найбільш популярних кольорів.

Троянда. Тривалість життя зрізаних троянд становить близько десяти днів. Перед тим, як поставити у воду, зі стебла необхідно видалити всі шипи і нижнє листя. Троянди люблять прохолодну воду. Чуйне ставляться до розчину аспірину, цукру чи марганцю. Якщо рожевий букет почав в’янути, необхідно обрізати нижні частини стебла, а місця зрізу ошпарити гарячою водою. Троянди не рекомендується тримати в одній вазі з іншими квітами.

Тюльпан. Це одні з найбільш проблематичних квітів. Вони в’януть вкрай швидко. Продовжити життя букета тюльпанів можна, обрізавши стебла квітів, які почали в’янути, а потім опустивши їх на кілька хвилин у гарячу воду.

Нарцис. У хороших умовах зрізані нарциси можуть простояти до двох тижнів. Одна з головних вимог – постійна зміна води. Справа у тому, що зрізані нарциси виділяють у воду молочний сік, що прискорює старіння. Тому воду необхідно змінювати щодня. Буде краще, якщо додати у воду трохи кухонної солі.

«УЮТ» №6-06.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

1 коментар до “Щоб квіти довше стояли

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *