Щоб орхідея цвіла…

«УЮТ» №22-2019
Частота цвітіння орхідеї залежить від дотримання певних правил догляду.
Дізнайтеся вік орхідеї. Різні види орхідей зацвітають у віці від 1,5 до 3 років. Щоб визначити, що орхідея достатньо доросла, потрібно порахувати кількість пагонів. У дорослої рослини, готової до цвітіння, їх повинно бути від 5 до 8. Якщо квітки на орхідеї з’являються раніше – це не завжди добре. Річ у тім, що занадто молодій рослині може не вистачити сил на відновлення після цвітіння, і орхідея може загинути.
Не рухайте горщик. Орхідея реагує на положення до світла. Тому, якщо існує необхідність переставити горщик із рослиною, необхідно розміщувати його тією ж стороною до джерела освітлення, як і стояв раніше. Також не варто рухати орхідею під час поливу. Пересування несприятливо позначається на рості квітки, особливо в момент появи квітконосу.
Приділяйте увагу кореням. Як відомо, коріння орхідей активно бере участь у процесі фотосинтезу, тому важливо стежити за тим, щоб їм було достатньо світла. Краще використовувати пластикові прозорі ємності з великою кількістю дренажних отворів. Не рекомендуються ємності з рифленими стінками, оскільки коріння має особливість приростати до нерівної поверхні. Гострі краї та елементи можуть травмувати кореневу систему.
Забезпечте допустимий перепад температур. Щоб орхідея цвіла, вночі температура повинна бути на 4-6 °С нижче, ніж удень. Звичайно, створити такі умови протягом усього року буває проблематично. Але з кінця весни й до початку осені орхідеї можна тримати на відкритому повітрі, де температурний перепад досягається природним шляхом. У більш прохолодний час, коли квіти вже повинні жити в будинку, приміщення з орхідеями потрібно провітрювати. Тільки робити це слід дуже обережно, пам’ятаючи, що ці рослини дуже бояться протягів.
Правильно поливайте. Поливати орхідею потрібно після просихання ґрунту – це дасть можливість уникнути загнивання коренів. Дані вимоги діють як улітку, так і взимку – і для діток, і для дорослих рослин. Однак є тут і свої винятки. Після того як орхідея відцвіте, полив варто скоротити приблизно на місяць.
Правильно підбирайте добрива. Рекомендується використовувати суміші на основі фосфору й калію. А ось підгодівлями на основі азоту краще не захоплюватися: цей елемент гальмує розвиток квітконосів.
Не бійтеся «лякати» рослину. Іноді, щоб змусити орхідею зацвісти, їй потрібно влаштувати невеликий стрес. Буває так, що всі умови для цвітіння дотримані, а квітка завзято не хоче пускати стрілку. Це іноді трапляється з-за того, що орхідеї дуже добре. У такому випадку всі сили рослина направляє на зростання зеленої маси. Один зі способів стимулювати цвітіння – трохи «шокувати» орхідею: скоротити полив або переставити горщик із рослиною в більш прохолодне місце.