Щоб стіни не мокріли

Щоб стіни не мокріли
Щоб стіни не мокріли

«Погляд часу» №9-2019

Дуже часто взимку і ранньою весною стіни починають мокріти, вікна пітніють, а в сильні морози – замерзають. Як боротися з цим явищем?

Головною причиною появи вологи на стінах є відсутність ізоляції їх від фундаменту, яку не поклали під час спорудження будинку. Ось чому, будуючи житло чи господарські приміщення з будь-якого матеріалу, треба потурбуватися, щоб на фундамент уздовж усієї верхньої кладки було постелено руберойд або бітум чи інший водонепроникний матеріал.

Вогкість приміщення можуть спричинити затоплення підвалу ґрунтовими водами, дефекти покрівлі, верхнього перекриття, відсутність відводу дощової води, що стікає з даху.

Стіни і стеля мокріють також через підвищену вологість повітря всередині приміщення внаслідок прання та сушіння білизни у ньому, частого кип’ятіння води тощо.

Для боротьби з вогкістю стін їхню нижню частину зовні треба оштукатурити цементним розчином. Велику користь принесе також надійне відведення дощової води від фундаменту і стін за допомогою завжди справних водозливних труб та водовідливів.

Щоб знизити високу вологість повітря всередині приміщення чи підвалу, можна використати порошок хлористого кальцію, який насипають у старі бляшанки і ставлять у найвогкіших місцях. 500 г цього препарату вистачить для того, щоб значно зменшити вогкість. Хлористий кальцій активно вбирає і вологу, яка концентрується у бляшанках. Утворений розчин викидати не варто, оскільки воду у банках можна випарувати, нагріваючи їх на вогні, а кристали хлористого кальцію використати знову.

Для підтримання нормальної вологості повітря приміщення треба добре провітрювати, відчиняючи кватирку на 30 хв. не менш як тричі на день.

Прати білизну старайтеся у ванній кімнаті, а сушити – на балконі, ще краще – надворі, бо підвищена вологість повітря у приміщенні відбивається не лише на стелі і стінах, а й на вікнах. Вони постійно пітніють, а при високій концентрації вологи – конденсують воду і заливають підвіконня.

А щоб скло у вікнах не пітніло і було прозорим, його натирають із внутрішнього боку сумішшю гліцерину та 62-градусного спирту (1 : 10). Можна застосовувати лише гліцерин, тоді скло треба натерти з обох боків. Ефективним засобом проти пітніння віконного скла є і така суміш: 3 частини гліцерину, частина скипидару і 5 частин рідкого прозорого мила. Цим розчином натирають скло, а потім витирають його фланелевою ганчіркою.

Якщо шибки вікон усе-таки замерзли, то, щоб звільнити їх від льоду, помийте концентрованим розчином солі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *