Щоб теща стала мамою

Щоб теща стала мамою

Стосунки зятя і тещі давно висміюються у всіх пристойних і непристойних анекдотах. Досить часто всі подружні розбіжності й конфлікти починаються з подачі мами: критика тещею зятя у присутності доньки, докори, повчання, втручання у сімейне життя можуть вивести з себе навіть найспокійнішого чоловіка.

Тещі бувають різні

Теща-спостерігач – зазвичай вона тільки спостерігає, рідко радить і виправляє. А от потім, коли ви щось зробили не так, помилилися, починає згадувати і дуже критикувати. На запитання: «Мамо, а чому ви не підказали?» Не реагує чи відповідає: «Та ти ж і без мене все знаєш!»

Теща-виконавець – вважає, що її донька досі маленька дівчинка, що без неї ніхто не впорається з проблемами. Вважає, що знає краще, кому та що потрібно. Такі тещі дуже енергійні й пишаються тим, що присвячують своє життя дітям і онукам. Головне у цій ситуації – не розслаблятися і не входити у смак. Така теща посадить вас у золоту клітку, але ви будете безпорадними. Найкраще почати ламати цей сценарій – так ви не освоїте роль захисника сім’ї, не навчитеся самостійно вирішувати проблеми.

Теща-жертва – вона постійно на щось (або когось) ображена. Може майстерно викликати у вас почуття провини: спочатку досягне бажаного, а потім буде від цього відмовлятися, викликаючи у вас відчуття досади і незручності.

Теща-липучка – суміш послужливості й нав’язливості. Теща немов присутня скрізь, від неї нікуди не дінешся і не сховаєшся. Вона дуже любить зятя й із задоволенням виконує його примхи. Якщо чоловік починає чинити опір, теща відразу стає ворогом. Якщо ж сприйме роль кумира, то почне на пару з «мамою» намагатися виховувати свою дружину. Тут підвищується ризик розлучення – із такої подачі зять може вважати, що занадто гарний для своєї дружини і заслуговує кращої долі. Це все відбувається без злого наміру. Щоб уникнути такої ситуації, не дозволяйте тещі прати ваші речі, змінювати постільну білизну і не обговорюйте з нею недоліки своєї дружини.

Поважайте та відкрийте серце

Якщо ви не знайшли свою тещу тут, тоді у вас чудова друга мама, з якою можна дружити і щасливо жити. Завжди пам’ятайте, що ця жінка подарувала життя вашій коханій. І тільки за це гідна поваги. Зрозуміло, теплі взаємини між зятем і тещею можливі не завжди, але якщо постаратися максимально згладити всі сімейні конфлікти, то від цього виграють усі. Не варто намагатися в усьому догодити тещі, просто ставтеся до неї по-людськи. Ваше завдання – відкрити серце, теща це обов’язково оцінить.

  • Пам’ятайте про те, що всі літні люди болісно реагують на прояви неввічливості, неуважності та дуже вразливі. Їм потрібно більше уваги, ніж представникам молодого покоління. Навіть крихітну неувагу вони починають розцінювати як прояв зарозумілості й презирства та роблять свої висновки. Не потрібно сидіти біля ліжка цілодобово, але раз на місяць купіть квіти і 3-4 рази заїдьте у гості з цукерками чи шоколадкою – і цього буде цілком достатньо!
  • Не забувайте про день народження тещі, а також про інші важливі дати.
  • Не кажіть за її спиною про неї погано. Дітям зовсім не обов’язково знати, що у бабусі «таргани в голові» і вона божеволіє (навіть якщо це так і є).
  • Не нагадуйте тещі про вік, не кажіть, що їй під силу винятково домашні справи. А ось турботу і допомогу по дому пропонуйте частіше.
  • Хваліть тещині кулінарні шедеври, її доньку, уважність, здатність до рукоділля. Не треба критикувати і розпускати плітки! Ви ж чоловік, і з вас корона не впаде, якщо будете ввічливими, врівноваженими і спокійними.

«УЮТ» №52-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *