Щоб вийняти скалку без наслідків, мийте руки з милом

Підробляю медсестрою у дитячій поліклініці. Зі мною живуть двоє онуків. Хочу поділитися з читачами простими порадами, як дістати із пальчика дитини скалку, щоб у неї не потрапила інфекція.
Спочатку вимийте руки з милом, обробіть місце, де сидить скалка, будь-яким антисептиком, наприклад спиртом. Якщо кінчик скалки стирчить, обхопіть його пінцетом і дістаньте її. Будьте обережні, щоб вона не зламалася. Не піддягайте таку скалку, а тягніть її. Якщо вона пішла у шкіру цілком, можна скористатися звичайною шпилькою, однак попередньо потрібно прожарити її кінчик на вогні й обробити спиртом.
Щоб легше було дістати скалку, шкіру над нею потрібно підчепити вістрям шпильки. Під час вилучення скалок будьте гранично уважні: кінчик стороннього тіла може залишитися у ранці. У цьому випадку ранка не буде гоїтися, а дитина буде відчувати у цьому місці біль, і в результаті воно нагноїться (при цьому скалка може благополучно вийти із гноєм). Якщо ви підозрюєте, що кінчик скалки залишився у ранці, не чекайте ускладнень у вигляді нагноєння – зверніться за допомогою до лікаря.
І. Н. Піскунова