Щорічна травнева допомога ветеранам

Щорічна травнева допомога ветеранам
Щорічна травнева допомога ветеранам

«Погляд часу» №16-2019

Уже двадцять років напередодні Дня Перемоги над нацизмом українці одержують разові грошові виплати. Якими вони будуть цього року?

Уряд ухвалив постанову «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Документ встановлює розміри і порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Розмір виплати

Отже, виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2019 році передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового утримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 3850 грн, II групи – 3400 грн, III групи – 2950 грн;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, а також дітям, які народились у зазначених місцях примусового утримання їхніх батьків, – 1295 грн;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3850 грн;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 840 грн;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового утримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 грн.

Як виплачуватимуть

Районні органи соціального захисту населення перекажуть кошти через відділення зв’язку чи установи банків на особові рахунки громадян за місцем одержання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, – за місцем їхнього проживання чи одержання грошового утримання).

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплату грошової допомоги буде здійснено шляхом переказу коштів районними органами соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби. Особам, яких тримають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах (окрім пенсіонерів), виплату грошової допомоги буде здійснено шляхом переказу коштів Міністерством соціальної політики регіональним органам соціального захисту населення, які розподілять їх між районними органами соціального захисту населення. Районні органи соціального захисту населення переказують кошти на спеціальні рахунки установ виконання покарань і слідчих ізоляторів.

Громадяни, які не одержали грошової допомоги, але набули відповідний статус до 5 травня 2019 року включно, мають право звернутися по виплату до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та одержати її до 30 вересня 2019 року.

Якщо ветеран війни одночасно належить до кількох категорій, наприклад, є учасником війни і членом сім’ї померлого учасника бойових дій, йому виплачують одну допомогу – у більшому розмірі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *