Шишка на пальці

Шишка на пальці
Шишка на пальці

«Погляд часу» №12-2019

Кісточка на великому пальці стопи, яка не хоче «входити» у черевик, та ще й болить, – предмет переживань багатьох. На запитання наших читачів про вальгусну деформацію стопи відповідає ортопед Наталія Астахова.

Чи завжди потрібна хірургічна операція?

Ні, не завжди. Операція на стопі – досить складна штука. Адже у ході неї зачіпають не тільки великий палець, а й сусідній, кістки стопи. Операція показана пацієнтам зі стійким больовим синдромом, який не знімається консервативними методами. Також оперують пацієнтів, які не можуть користуватися стандартним взуттям і при наявності різких обмежень рухової активності та самообслуговування. Оперуватися просто тому, що великий палець став «кривим», не потрібно. Потрібно розуміти, що після операції буде відновлювальний період і необхідність виконання певних режимних моментів, використання ортопедичних пристроїв, лікування. Інакше можливий рецидив деформації.

Чи допомагає прийом гормональних препаратів?

Якщо говорити про виконання фізіопроцедур із мазями на основі глюкокортикоїдів, то так – у деяких випадках вони виправдані і високоефективні. Але не всім пацієнтам таке лікування показано. Проведення блокад малоефективне.

Якщо зменшити кардинально вагу, чи допоможе це зменшити вальгусну деформацію?

Підвищення маси тіла на 1 кг збільшує навантаження на суглоби на 4 кг. Якщо стопа починає деформуватися, то суглоби розтягуються, піддаються деформації, порушується їх кровопостачання, утворюється венозний і лімфатичний застій, що посилює картину. Люди, що значно знизили вагу, починають купувати взуття меншого розміру і відзначають, що біль і відчуття втоми у стопах проходять сам по собі.

Які продукти включити у раціон, щоб повільніше зношувалися кісткові тканини?

Наші кістки – це структура з білка і кальцію. Тому у раціоні має бути повноцінний білок тваринного походження і продукти, багаті кальцієм. Рекордсмени – кисломолочні продукти, риба, морепродукти, м’ясо. Обов’язково потрібна вода у достатній кількості (30 мл/кг ваги), у тому числі для нормального тургору хрящів, зв’язок і м’язів, вироблення внутрішньосуглобової рідини.

Що допомагає

• ЛФК;
• гімнастика для стоп;
• носіння зручного взуття й ортопедичної устілки;
• масаж ніг;
• зниження ваги;
• дотримання питного режиму, білок і кальцій у раціоні.

Силіконові китайські міжпальцеві прокладки не виліковують від «шишки».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *