Шкідники малини та як із ними боротися

У малини не так багато шкідників, але все ж таки вони є. Цієї невеликої кількості цілком достатньо, щоб заподіяти рослинам істотну шкоду.

Жук малинний
Жук малинний

Він зустрічається в малинниках часто, ушкоджує листя, бутони та ягоди малини.

Зі сплячки жуки виходять на початку травня, коли земля прогріється до 12 °С, вони відразу ж перелітають на різні квітучі рослини; харчуються пильовиками та пилком. У квітках малини вони вигризають нектарники та відкладають туди яйця. Личинки, які відродилися люблять ласувати м’якоттю ягід. Досягнувши довжини 6 мм, вони падають на землю, де й лялькуються. Восени з’являються жуки, які назовні не виходять, а зимують у ґрунті.

У період висування бутонів кущі слід обприскати препаратами Карате Зеон, Шерпа, Арріво або Фьюрі, підійдуть також Конфідор, Актара, Каліпсо або Моспілан. Вранці, коли жуки ще не літають, їх струшують на тканину, збирають і знищують.

Попелиця малинова

Попелиця малинова

Теж не менш шкідлива. Яйця зимують на пагонах, біля бруньок. Після розпускання бруньок відроджуються личинки, колонізують пагони, листя, утворюючи ними великі скупчення. Попелиця висмоктує сік із пагонів та живців – у результаті листочки скручуються, пагони викривляються, їхній ріст припиняється, а квітки засихають. За літо може розвиватися кілька поколінь шкідника. Особливо активізується попелиця в посушливі роки, якщо з нею не боротися, можна втратити малинові насадження. Під час відродження личинок малину необхідно обробити одним із тих самих препаратів, що рекомендовані для боротьби з малинним жуком.

Муха малинова стеблова

Муха малинова стеблова

Її личинки зимують у ґрунті. У травні при прогріві землі до +12-13 °С вони ляльки. Дорослі комахи вилітають через 7-9 днів після лялькування личинок. Літ мухи відбувається у травні-червні. Самки відкладають яйця на молоді пагони малини, розміщуючи їх на верхівках та пазухах листя. Відроджені личинки вгризаються в молоді стебла, що ще не здерев’яніли, прокладаючи в них спіральні чи кільцеві ходи. Пошкоджені пагони в’януть, чорніють і засихають.

Якщо з мухою не боротися, вона може пошкодити до 80 % молодих стебел.

Перед цвітінням малини кущі потрібно обробити препаратами Конфідор, Актара, Каліпс або Моспілан.

Не забувайте восени розпушувати ґрунт у міжряддях малини, щоб не дати шансів шкідникам благополучно перезимувати і навесні взятися за свою руйнівну дію.

«Погляд часу» №21-19.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *