Шкільний конфуз…

Шкільний конфуз
Шкільний конфуз…

«Моя дитина ходить у перший клас. У школі під час уроку одна дівчинка упісялась, тому що вчителька не дозволила їй вийти в туалет. Пояснила це тим, що треба звикати до нового розпорядку дня. А на перерві у присутності однокласників педагог змусила дитину вимити підлогу. Тепер дівчинка не хоче ходити до школи. Що робити? Шукати іншу школу?»

Ірина

Для мам

У такій ситуації найголовніше – підтримати дитину в будь-якому випадку. Не виказуйте і не карайте – вона і так багато пережила. Обговоріть, як чинити наступного разу, якщо вчителька не відпустить у туалет, а терпіти немає сил. Треба вибачитися і вийти з класу без пояснення причини. Краще нехай вчитель поскаржиться батькам на свавілля дитини.

Поговоріть з учителем, дізнайтеся її ставлення до того, що сталося. Якщо вона щиро жалкує про свою поведінку, обговоріть, як бути далі, що зробити, щоб історія швидше забулася і дитина не постраждала від насмішок однокласників. Можливо, буде краще обговорити це на загальних зборах, попросити батьків поговорити вдома з дітьми. Розповісти про те, що таке може трапитися з кожним і потрібно не сміятися і дражнитися, а навпаки, підтримати однокласника.

Чи не загострювати увагу на тому, що сталося, нехай дитина як зазвичай ходить до школи. Щодня розпитуйте, як пройшов день. Якщо все тихо, школяр спокійний, значить, ви знайшли правильний вихід. Та коли діти в класі говорять про це, обзиваються, подумайте про переведення в інший клас або іншу школу. Іноді такий варіант найкращий. Тому що поступово дитина може стати ізгоєм, у неї з’являться комплекси. Пройде час, і при нагоді хтось пригадає давні події. Адже вашому чаду кілька років вчитися у цього педагога, а з однокласниками ще довше. З новим учителем обговоріть заздалегідь такі питання. Дізнайтеся, як потрібно відпрошуватися. Домовтеся, щоб на перерві вона нагадувала про те, що потрібно сходити в туалет, а на уроці обов’язково відпускала. Терпіти в такому віці дуже складно. Обов’язково попередьте вчителя, якщо у дитини є проблеми зі здоров’ям або поведінкою. Заздалегідь дізнайтеся, який туалет у школі, – може бути, загальний, без кабінок, і дитина буде соромитися. Постарайтеся знайти вихід. Як варіант можна запропонувати колективний похід у туалет на перерві. Постарайтеся привчити першокласника до того, що в школу треба йти «порожняком».

Для вчителів

Кожен учитель зобов’язаний відпустити школяра в туалет на будь-якому уроці. Якщо такий конфуз все-таки стався, грамотний педагог НЕ БУДЕ загострювати увагу на тому, що трапилося, а всіляко підтримає дитину. Перед дітьми можна якось обіграти ситуацію, наприклад, випадково розлити воду. Змушувати дитину прибирати самому, та ще й у присутності однокласників, – неправильно. Після уроку краще відразу ж зателефонувати батькам і попросити забрати дитину зі школи.

Якщо однокласники все-таки почали дражнити дитину, не хочуть з нею гратися, сидіти поруч, учитель може допомогти їй показати себе з кращого боку. Наприклад, частіше звертатися з питаннями по темі, в якій  дитина краще розбирається, показувати її кращі роботи всьому класу, просити робити доповіді, повідомлення. Поступово успіхи вийдуть на перший план, а неприємна пригода забудеться.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *