Шлюб без штампа у паспорті

Шлюб без штампа у паспорті
Шлюб без штампа у паспорті

«Погляд часу» № 25-2019

Ось уже кілька років штампи про шлюб та розірвання шлюбу у паспорти не ставлять. Чому?

Стара норма щодо відмітки про шлюб та розірвання шлюбу у паспортах громадян України скасована у зв’язку із прийняттям 14.07.2016 року Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, щодо документів що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

У цьому законі передбачено видачу свідоцтв про реєстрацію шлюбу кожному з подружжя, а також виключено норми щодо поставлення відміток у паспорти громадян України як при реєстрації шлюбу, так і при реєстрації розірвання шлюбу.

У той же час, відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред’явленням для посвідчення їх особи та віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається.

FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *