Штори в стилі лофт

Штори в стилі лофт
Штори в стилі лофт

Стиль лофт – один із сучасних напрямків у дизайні інтер’єру. Його девіз – «менше перегородок, більше простору». Цей «горищний» стиль з’явився в Америці в далеких 40-х минулого століття, коли люди, в основному художники, які не мали можливості придбати або зняти житло в центрі міста, селилися в покинутих промислових приміщеннях. Незабаром творчих людей тут змінили забезпечені фінансові діячі, які оцінили зручність такого інтер’єру, доповнивши його комфортабельними меблями та сучасною побутовою технікою.

Серед інших стилів штор в інтер’єрі, штори в стилі лофт займають відокремлену позицію. Природне світло – головна характерна риса лофту, і досягається це завдяки величезним вікнам, найчастіше у всю висоту стін кімнати. Спочатку фіранок цей стиль зовсім не передбачав, але оскільки його використовують для оформлення квартир і будинків, і це давно не промислові приміщення, то штори неодмінно потрібні. І не тільки на вікнах.

У кімнатах вони можуть слугувати перегородками, адже стін тут не передбачено. Індустріальний стиль означає свободу й творчий підхід, так що, яку б роль фіранки не виконували, вони повинні бути легкими, без будь-яких фалд, бахроми, підхватів і ламбрекенів.

Варіантів дизайну штор у стилі лофт не так багато: прямі на люверсах довжиною в підлогу; римські; рулонні; японські.

Матеріалом для них служать органза, бавовна, шовк, тафта або батист. Фактура штор у стилі лофт переважно гладка, непогано виглядає металізована поверхня. Однозначно тут неприйнятні важкі, гіпюрові, ворсисті штори.

Колірна гамма для штор у стилі лофт знаходиться в межах від різних відтінків білого до світлих сірих і пастельних тонів. Найчастіше тканини для таких штор мають однотонне фарбування, зрідка на них є лаконічний малюнок, що перетворює все полотнище в картину.

Коли в шторах немає необхідності, їх збирають у вузьку колону з боків вікон, відкриваючи при цьому пейзажі за ними, одночасно обрамляючи їх наче картини.

Штори в стилі лофт зазвичай шиють на замовлення, оскільки тут потрібно врахувати масу нюансів, таких як площа вікон, загальний дизайнерський задум, колірне рішення та ін. Деякі воліють замість штор використовувати жалюзі, хоча це не зігріває і не пом’якшує техногенний інтер’єр так, як штори.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *