Шведки звинуватили у своїй вагітності додаток для смартфона

 Natural Cycles

Мешканки Швеції поскаржилися на мобільний додаток Natural Cycles, який повинен застерігати від небажаної вагітності, але навпаки спровокував її…

Natural Cycles активно рекламували в Європі. У ньому зареєстровано понад 700 тисяч користувачок з 200 країн. Додаток розробили доктор Еліна Бергланд і її чоловік Рауль Швартзл. Їх програма отримала сертифікат засобу контрацепції в ЄС, після чого потрапила у відкритий доступ.

Для роботи програми необхідно купити спеціальний градусник і вимірювати їм температуру тіла. На основі цієї інформації програма має відстежувати менструальні цикли і повідомляти про дні, коли ймовірність завагітніти дорівнює нулю.

Однак з 668 жінок, які зробили аборти в одній з головних клінік Швеції з вересня по грудень 2017 року, 37 пацієнток звинуватили у вагітності саме мобільний додаток.

Влада Швеції почала перевірку. Представники Natural Cycles підтвердили, що кількість небажаних вагітностей, які могли статися через додатки, приблизно дорівнює числу шведок, які його використовували.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *