Сидерати сіємо влітку

Сидерати

Городники помиляються, вважаючи що сидерати сіють лише після збирання основної культури. Сіяти їх можна з ранньої весни і до жовтня на будь-якій вільній від овочів площі.

Влітку це роблять відразу після збору врожаю ранньої картоплі, цибулі, озимого часнику, моркви і буряків весняного посіву, а також суниці. З червня до середини вересня можна сіяти кормові боби, однорічний люпин, олійну редьку, райграс однорічний, ріпак ярий, гірчицю, фацелію. Щоб забезпечити дружні сходи, швидкий ріст та розвиток рослин, сівбу слід проводити після хорошого дощу чи щедрого поливу. А щоб сидерати не збіднювали ґрунт, потрібно вносити під перекопування мінеральні добрива – по 0,6 кг азоту і калію та 0,9 кг фосфору на сотку. При посусі сидерати краще не висівати.

Гарними та зручними для городника є вико-вівсяна і вико-горохова суміші. А для посушливих регіонів – суміші хрестоцвітих рослин зі злаками. Сіяти їх можна разом, норми кожної з них при цьому знижуються. У ріст спочатку йдуть хрестоцвіті, створюючи хороший захист від нещадного сонця для злаків, які під їх прикриттям укорінюються, а самі хрестоцвіті, коли вони виростуть, скошують і прибирають. Злаки ж у цей час тільки починають підніматися, тож під косу вони не потраплять. Ріпак можна сіяти у будь-які терміни з ранньої весни до пізньої осені, найкращі терміни – червень-липень. Дуже швидко росте фацелія, утворюючи об’ємну зелену масу. Зацвітає вона через 6 тижнів після посіву, тому якщо сіяти її з весни до середини червня, вона буде цвісти все літо й осінь. Сіяти редьку олійну можна у будь-які терміни з ранньої весни до пізньої осені, найкращі терміни – червень-липень.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber