Сидіння на стілець власноруч

Сидіння на стілець власноруч
Сидіння на стілець власноруч

З часом стільці від частого використання приходять в непридатність, і доводиться або купувати нові, або ремонтувати наявні. Дерев’яні частини можна ошкуріть наждачним папером, прошпаклювати і заново пофарбувати в новий колір. Але як же бути з м’яким покриттям сидіння на стілець? Своїми руками їх поміняти, в принципі, нескладно. Досить уважно прочитати нашу статтю з детальними описами кожного процесу. Також потрібно буде поміняти не тільки тканину, але прошарок з поролону, який також вимагає оновлення.
Якщо стілець просто дерев’яний, то досить буде його відреставрувати і пошити чохол на сидіння стільця, який буде кріпитися на мотузочках або липучках. Можна пошити м’яке сидіння, щоб додати комфортності.

Як зняти сидіння?

Зазвичай при перевертанні стільця вгору ніжками відразу видно, в яких місцях вона кріпиться на шурупи або болти до дерев’яної конструкції. Користуючись викруткою або шуруповертом, акуратно зніміть кріплення і звільніть сидіння.

Далі можна зняти стару оббивку. Зазвичай вона кріпиться на будівельні скріпки, так що з допомогою ножа або звичайної викрутки їх можна легко зняти.

Необхідні матеріали для роботи:

Гнучкий метр для зняття мірок.

Ножиці для крою тканини.

Аркуш ватману для креслення викрійки.

Будівельні скріпки і механічний або пневматичний степлер.

Нові шурупи або болти, дивлячись на чому було виконано початкове кріплення сидіння до стільця.

Щільна тканина для верхнього покриття. Краще всього використовувати бавовняні тканини, наприклад креп-сатин, парчу або гобелен. Якщо ви вирішили оббити сидіння штучною шкірою, то пошукайте у продажу таку тканину, проте сидіти на ній не завжди комфортно: тіло потіє, особливо влітку, так що доведеться згодом шити чохол.

Новий лист поролону, товщина його вибирається за бажанням. Краще всього використовувати таку ж, як і на старому зразку.

Щоб сидушка була красива зі всіх сторін, можна купити підкладкову тканину і оббити матерією ще й нижню частину сидіння.

Виготовлення викрійки

Щоб після пошиття не залишилося зайвої матерії, адже красива оббивна тканина коштує недешево, треба заздалегідь зняти необхідні мірки з демонтованою сидушки. Спочатку треба виміряти довжину і ширину фанерної частини. Потім додати висоту фанери і листа поролону, а також кілька сантиметрів на загин тканини.

Поролон вирізається за вашим розміром сидіння, а на сам чохол тканини піде більше.

Як робити розкрій на нестандартне сидіння?

Якщо сидіння стільця має округлу форму або трапецієподібну, то не турбуйтеся, так як тут можна діяти за шаблоном. Після відкручування сидушки від дерев’яної основи стільця її спочатку очищають від старої тканини і поролону, потім кладеться фанера на аркуш ватману і обводиться простим олівцем, як за шаблоном. Далі потрібно залишити пару сантиметрів на висоту поролону і потім додати 6 см на підгин тканини.

Від основного трафарету припуски робляться в різні боки аналогічні. Якщо у вас вже є достатній досвід по розкрою тканини, то можна шаблон обвести крейдою на виворітній стороні матеріалу для сидіння і відразу лінійкою накреслити викрійку.

Після розкрою тканини необхідної форми можна починати процес оббивки. Приготуйте будівельний степлер зі скріпками, щільний оббивний матеріал, лист поролону, вирізаний за шаблоном. Додатково можна зробити прокладку між фанерою і м’яким прошарком з сатину або брезенту. Так поролон прослужить набагато довше.

Для того щоб зшити сидіння, на робочому столі треба розкласти тканину виворітною стороною вгору. На неї викласти м’який прошарок, в залежності від бажання, це може бути або поролон або кілька шарів синтепону. Зверху кладеться прокладочна щільна тканина і в кінці – фанерна підстава сидушки.

Загинаються краї тканини наверх і зміцнюються відразу скріпками. Потрібно добре натягувати тканину, щоб оббивка не мала порожнеч або складок.

Оформлення підкладки

Коли всі краї основного оббивного матеріалу прикріплені, можна зробити підкладку для нижньої частини сидіння на стільці своїми руками. На фото видно, що вона відмінно прикриє всі нерівності і складки після оббивки.

Це може бути проста підкладкова атласна або синтетична тканина. Її головне призначення – приховати всі нерівності і недоліки робіт по оббивці, додати естетику оформлення і цілісність предмета декорування. Після закінчення роботи сидушка назад прикріплюється на своє місце на дерев’яну основну частину стільця. Використовують ті ж кріплення – шурупи або болти.

Пошиття чохла

Якщо ви вже поміняли обшивку сидіння, то, звичайно, розумієте, що це місце найбільш схильне до пошкоджень, найчастіше брудниться і рветься, тому краще відразу ж замислитися над захист тканини в майбутньому. Кращим варіантом зберегти тканина в хорошому стані буде накриття сидушки чохлом.

Пошити його можна з будь-якої тканини і різного фасону. Це може бути цільний чохол на весь стілець зі спинкою, окремий варіант – спинка плюс сидушка, або чохол тільки на сидіння. Найчастіше такий варіант використовується, якщо інший стілець зроблений з дерева і не має м’якої спинки.

Чохол можна пошити до підлоги або короткий. Вимірюються параметри сидіння та викроюється центральна основна деталь чохла. Далі можна пошити спідницю чохла з оборки або складчасту. Кріпиться чохол на стілець на зав’язках або липучках.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *