Сіємо моркву під зиму

Із настанням весни так захочеться вітамінних салатів зі свіжих овочів. Для цього і придумали ранні сорти – вони дозрівають уже через 8 тижнів після посіву. І вже на початку літа можна їсти свіжу морквину. Але можна отримати урожай ще раніше, якщо посіяти морквину під зиму.

Сіємо моркву під зиму

До того ж у такій ранній моркві плоди більш соковиті, солодкі та великі, ніж при звичайному посіві. А все це тому, що росте вона ранньої весни, коли ґрунт сильно зволожений. Волога дуже важлива як для проростання насіння, так і для зростання самих коренеплодів. Результат такої підзимової посадки – дружні сходи і швидке зростання моркви. У такого зимового посіву є один суттєвий мінус: ці коренеплоди не можна довго зберігати. Зате і плюси очевидні.

Для зимового посіву моркви грядку потрібно робити там, де земля більш легка і родюча. Бажано, щоб вона знаходилася на сонячному місці. Сіяти моркву краще після цибулі, картоплі, капусти, огірків і томатів. Після збору врожаю, із грядки треба прибрати всі бур’яни, різні залишки, а потім добре пройти землю, додавши мінеральні добрива.

Свіжий гній не підійде, бо після нього моркву на це місце не можна садити 2 роки.

Сіяти моркву потрібно по мерзлому ґрунті. Визначені терміни назвати дуже складно, бо клімат непередбачуваний. Потрібно вгадати, щоб насіння не проросло до настання морозів, адже кожен рік холоди наступають по-різному. Краще висівати моркву до середини листопада, але норму висіву краще збільшити.

Сіяти моркву під зиму потрібно сухим насінням (не потрібно його попередньо вимочувати і пророщувати), бо таке насіння проросте раніше визначеного часу. Насіння моркви дрібне, і щоб посів був акуратним, можна скористатися спеціальною сівалкою.

Сійте за наступною схемою: у приготовлені ще до морозів борозенки (глибиною 1-2 см), насипати насіння, зверху засипати сухою теплою землею (її зазвичай готують заздалегідь – ще до заморозків набирають пару відер і заносять у теплий сарай). Після цього укласти шар торфу або перегною (приблизно 2 см), ґрунт зверху трохи ущільнити. Коли випаде перший сніг, потрібно згорнути його на грядку і притиснути лапником.

Навесні, коли сніг буде танути, лапник потрібно прибрати. А як тільки сніг із грядки повністю зійде, треба встановити на неї невисокі дуги і покрити їх плівкою або нетканим матеріалом. Так морквина дозріє ще швидше. Подальший догляд полягає в розпушуванні, прополці і проріджуванні.

«Уют» №45-10.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *