Сіємо розсаду помідорів

Сіємо розсаду помідорів
Які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Передусім важливо визначитися з сортом томатів. А ще підібрати певну фазу Місяця. Тоді паростки будуть здоровими і міцними.

Коли Місяць «росте», процеси руху соку від коренів до верху рослини прискорюються, завдяки чому посіяні чи висаджені томати стануть рости швидше. Цей час підходить для обробки ґрунту і додавання в нього добрив, посадки і пересадки рослин, рясного поливу землі та найбільш сприятливий для посіву розсади.

Томати детермінантних сортів (які добре кущаться, тому їх ще називають «кущовими») треба сіяти в першій половині фази, індетермінантних (високорослих) – ближче до повного Місяця. У повний Місяць садити їх узагалі не можна. А на спадаючий Місяць можна, адже в цей період волога надходить до коріння.

У лютому вдалим буде посів розсади томатів із 12 до 14 і з 16 до 19, а також 24 числа. У березні таких днів менше (4 і з 17 до 19), а у квітні тільки два: 19 і 28.

Що краще: ящики чи стаканчики?

Яка ємність краще підходить для розсади томатів? Традиційно доводиться вибирати між ящиками чи контейнерами і різними стаканчиками. Спору немає – торф’яні горщики краще, але і коштують вони дорожче.

Розповімо, коли краще проводити посів в ящики, а коли – у роздільну тару.

Ящик

Переваги.Це перевірений спосіб для тих, хто вирощує розсаду, мало не в промислових масштабах. Такі ємності можна зробити з підручного матеріалу, коштують вони недорого, але найголовніше – за розсадою у великих ящиках простіше доглядати – поливати, підгодовувати і т. д.

Недоліки. Якщо раптом доведеться перемістити ємність, то не кожній людині це буде під силу. Навіть повернути ящик іншою стороною до вікна, щоб вирівняти зелень, яка нахилилася, буде складно. Ще один істотний мінус – дренажні отвори. Насвердлити їх не проблема, проблема знайти ємність, у якій би могла накопичуватися зайва волога під ящиком.

І ще один момент – витягуючи розсаду з ящика для пересадки, можна пошкодити коріння.

Порівняно з громіздкими ящиками пластикові контейнери дещо зручніші. Але переваги і недоліки ті ж.

Стаканчики чи касети

У цьому випадку у кожного сіянця своя ємність, що забезпечує зручність під час пересадки. Витягнута з таких ємностей розсада швидше приживається, а недолік у них всього один – служать не довше 1-2 сезонів.

Але якщо говорити про стаканчики з-під сметани і т. п., то за зиму можна назбирати цілий набір таких горщиків і майже безкоштовно. Вони міцніші касет, а результат вирощування в них розсади не гірший.

Незручно тільки транспортувати розсаду в таких стаканчиках.

«Уют» №6-9.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *