Сімейне життя можливе і без конфліктів

«УЮТ» №18-2019
Навряд чи комусь вдається прожити в парі багато років, аби жодного разу не посваритися. Але якщо дотримуватися деяких правил, то можна уникнути багатьох проблем у взаєминах.
Дружіть. Крім почуттів, важливі і дружні стосунки між подружжям. Адже пристрасті притуплюються, і на перший план виходить дружба. Порівняйте своє спілкування з чоловіком чи дружиною і з близькою подругою чи другом. Навряд чи пред’являтимете другові претензії з приводу якихось дрібниць: ви готові прийняти його з недоліками, тому що вам цікаво разом. Ви поважаєте захоплення, роботу свого друга, а іноді жертвуєте власними справами заради друга. Так має бути і в подружжі.
Озвучуйте очікування. У багатьох сім’ях часто відбувається гра «Угадай, що я хочу». Однак далеко не завжди вдається вгадати, чого хоче партнер. Унаслідок цього – розчарування, звинувачення в неуважності. Тому краще сказати про свої потреби відкрито. І тоді отримаєте те, чого очікували.
Не тримайте каменів за пазухою. Буває, що партнер вас ненавмисне образив. Ви ж про образу не кажете, проте своїм настроєм даєте зрозуміти, що щось не так. Згодом образи можуть нашаровуватись одна на одну, як результат – шквал звинувачень та сварка. Щоб цього не відбувалося, важливо зрозуміти: приховуючи від коханих свої дійсні хвилювання, ми їх обманюємо. Якщо ми не будемо відкритими у своїх почуттях, то не вийде діалогу.
Вирішуйте проблеми, не відкладаючи. На конфліктну ситуацію не можна заплющувати очі. Потрібно над нею працювати разом. Висловитися має кожен, а потім спільно знайти шляхи подолання проблеми. Якщо спільної думки відразу не вдається знайти, зробіть перерву. Але надовго розмову не відкладайте, важливо знайти вихід із ситуації, що склалася.
Погоджуйтеся, навіть коли… маєте рацію. До чого прагнете в шлюбі: бути щасливим чи за будь-яку ціну досягти власної правоти? Тому якщо тема розмови для вас не принципова, просто погодьтеся, а якщо обґрунтовано принципова, тоді ведіть переговори й пам’ятайте, взаємини – важливіше.
Не робіть те, за що потім буде соромно. Коли охоплює гнів, то декілька образливих слів, кинутих у запалі, можуть зруйнувати те, що будувалося роками.
Не виносьте конфлікти на люди. Ні родичі, ні друзі, ні випадкові попутники не можуть бути свідками конфлікту. Будь-які проблеми з’ясовуйте наодинці. І не при дітях! Тому що сварки батьків травмують їхню психіку.
Пробачайте одне одному. Усі роблять помилки. І якщо хочете бути разом із коханою людиною, треба вчитися прощати. Не зробите цього – житимете під гнітом нескінченних образ.
Обіймайтеся, кохайтеся! Проблеми в пари починаються не в ліжку, як думає більшість. Фізична незадоволеність – продовження психологічних проблем. Адже якщо проявляти турботу одне про одного протягом дня, то ввечері бажання близькості природне. І безглуздо сподіватися на хороший секс, коли за день не сказано жодного ласкавого слова.
Тіште одне одного дрібницями. Чоловік їде у відрядження й залишає дружині сюрприз – її улюблену шоколадку. Дружина вранці прасує чоловікові сорочку, а на вечерю готує його улюблену страву. І з таких дрібниць складається наше життя. Завжди можна знайти, чим потішити кохану людину.