Сіянець волоського горіха чи саджанець: кому віддати перевагу

Сіянець волоського горіха
Сіянець волоського горіха чи саджанець: кому віддати перевагу

Закладка насаджень волоського горіха сіянцями чи горіхами має безпосередню перевагу завдяки низькій собівартості, тоді як вартість щеплених саджанців лягає на власника плантації тягарем, поки насадження не почнуть приносити прибуток.

Але з огляду на те, що щеплені дерева починають раніше плодоносити, пізніше вступ у плодоношення сіянців горіховодів не надихає.

Слід пам’ятати, що сіянець сіянцю не брат, так само як саджанець саджанцю.

Сіянцям, на відміну від вегетативно розмноженого матеріалу, властиве явище ювенільності. Поки рослина у своєму життєвому циклі не пройде цю фазу, вона не почне цвісти.

Сіянці звичайного волоського горіха починають цвісти на 8-10-й рік життя чи навіть пізніше. Зате існують скороплідні форми, які здатні плодоносити у молодому віці.

Бувають випадки утворення квіток на таких сіянцях волоського горіха вже на шостому місяці життя. Сіянці скороплідних форм позбавлені тривалого ювенільного періоду звичайних сіянців, тому на їх основі можна отримати дешевий посадковий матеріал, який рано плодоносить.

У результаті «статевого» процесу з перекомбінуванням батьківських генів потомство має заново сформовані ознаки, і за комплексом ознак у більшості випадків поступається кращим генотипам.

Сортами стають кращі генотипи і садівництво віддає перевагу саме сортам, а не суміші різних генотипів, які виходять при популяції сіянців.

Разом із тим не варто забувати, що основу горіхової продукції в Україні давали, дають і ще довго будуть давати саме сіянці волоського горіха.

Крім того, вирощування високоякісних сортів волоського горіха у невідповідних умовах або без належного догляду нівелює їхні сортові переваги і може давати менші прибутки, ніж насадження сіянців.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *