Сіємо петунію на розсаду

Сіємо петунію на розсаду

Терміни посіву петунії на розсаду нескладно вирахувати самостійно. Для цього треба мати на увазі, що у відкритий ґрунт розсаду висаджують у віці 11-13 тижнів.

Крім цього, необхідно пам’ятати, що цим квітам потрібно дуже багато світла. Тому, якщо навіть ви поставите посіви на найбільш освітлене сонцем підвіконня, то до середини березня їм усе одно світла буде не вистачати. Якщо у вас немає можливості організувати досвічування, раніше 15 березня немає сенсу і сіяти.

Посів у торф’яні таблетки. Дражоване насіння дуже зручно сіяти саме у торф’яні таблетки. Для цього спочатку таблетки замочують у воді кімнатної температури. Час набухання дуже відрізняється залежно від виробника і може становити від 15-20 хв. до 2 год.

Необхідно стежити за процесом: як тільки таблетки добре збільшаться за розміром, повністю наситяться водою, можна їх використовувати. Надлишки води зливають. Вологою  зубочисткою беруть насінину й акуратно переносять у серединку торфотаблетки – як правило, для цього у них передбачена невелика ямка.

Насіння не закладають, позаяк петунія проростає на світлі. Потім збризкують поверхню водою із пульверизатора. Посуд із посівами накривають прозорою кришкою чи пакетом. Ставлять парничок у світле тепле місце.

Температура повітря у приміщенні повинна бути у межах +22-26 ºС, при більш низькій температурі насіння може не проклюнутися.

Посів із подальшою пікіровкою. Посіяти насіння петунії можна й у спільну миску, а потім пікірувати в індивідуальні стаканчики. Ґрунт для посіву – універсальний, головне, щоб він був пухким, легким, і дихав. Посадкові посудини повинні мати дренажні отвори.

Ґрунт ущільнюють і гарненько розрівнюють. Зволожують його відстояною водою кімнатної температури з додаванням фітоспорину. Насіння розкладають по поверхні, використовуючи вологу шпажку, а зубочисткою відзначають зони, де насіння вже розкладене. Зверху посіви не закладають, збризкують водою з пульверизатора і накривають прозорим поліетиленом. Парничок ставлять у світле тепле місце.

Парнички з сіянцями потрібно щодня провітрювати. Для цього укриття трохи відкривають і залишають так на 5-10 хв. Поки сходи ще не з’явилися, при необхідності ґрунт можна зволожувати обприскуванням, а торф’яні таблетки змочувати, підливаючи потроху води у піддон.

Пікірують петунію тоді, коли у рослин сформувалися 3-4 листочки.

«Погляд часу» №10-5.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *