Скільки доплачують на догляд?

Скільки доплачують на догляд
Скільки доплачують на догляд?

Я працюючий пенсіонер. Нещодавно моїй дружині дали інвалідність II групи (психічне захворювання). Тепер я змушений звільнитися, щоб доглядати за нею. Чи буде мені держава щось доплачувати у зв’язку з такими обставинами?
Леонід Г., Тернопільська обл.

Особам, які проживають разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії потребує постійного стороннього догляду, виплачується щомісячна грошова допомога.

Допомога по догляду, згідно з Постановою Кабміну № 1192 від 2 серпня 2000 року*, надається дієздатній особі, зареєстрованій або тій, що постійно проживає на одній житлоплощі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу та здійснює догляд за ним.

Із питання надання допомоги по догляду слід звертатися до управління соціального захисту населення. Розмір виплати залежить від сукупного доходу сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим, ніж прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць (на сьогодні – 1777 грн).

Допомога на догляд призначається на шість місяців і виплачується щомісяця. Якщо допомогу по догляду отримує непрацюючий пенсіонер або особа з інвалідністю, у такому випадку виплата на підставі заяви та копії трудової книжки призначається на 12 місяців.

Виплата допомоги по догляду припиняється у разі, якщо:

• відбулися зміни у складі сім’ї у зв’язку зі смертю чи зміною місця проживання особи з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу чи особи, якій призначена допомога по догляду;

• закінчився термін встановлення інвалідності і протягом місяця не підтверджено право на призначення допомоги по догляду;

• особа з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу перебуває на повному державному утриманні чи стаціонарному лікуванні протягом повного календарного місяця.

Про виникнення вищевказаних обставин одержувач допомоги по догляду зобов’язаний у десятиденний термін повідомити управління соціального захисту населення.

* «Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *