Скільки грошей отримають пільговики на проїзд

монетизація пілг

В Україні планують монетизувати пільги на проїзд за всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Розмір компенсації щорічно має визначатися обладміністраціями, у столиці – Київською держадміністрацією. У деяких регіонах вже визначилися із сумою, яку видаватимуть для оплати проїзду. Так, у разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у грошовій формі, у Черкаській області пільговик у місяць отримуватиме 60 грн.

У Харківській області розмір щомісячної компенсації складе 130 грн. Цифру отримали шляхом множення середньої вартості проїзду в області 4,33 грн на 30 поїздок. Проект зараз проходить стадію обговорення.

У Львівській області 27 квітня затвердили розмір щомісячної готівкової виплати у сумі 135 грн. Для осіб, які мають право на пільги на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшиться на 20%.

Після введення монетизації транспортних пільг в Ужгороді та області мінімальна сума виплат складатиме 120 грн. Для тих, хто має пільги на проїзд – 144 грн. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю отримуватимуть 240 грн. Якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 480 грн.

У Волинській області мінімальна сума виплат 69 грн. Щоправда пільговики, які мають право на компенсацію проїзду в міжміському транспорті, отримуватимуть 83 грн у місяць. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю – 166 грн. Якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 332 грн.

У Кіровоградській області обіцяють компенсувати 97,5 грн, у Миколаївській – 110 грн, Чернігівській – 112,5 грн, Вінницькій – 96,9 грн.

Водночас компенсувати проїзд готівкою не обов’язково. Є можливість залишити все, як є. Якщо місцева влада прийме рішення монетизувати пільги, вона має проінформувати Мінсоцполітики. Після чого, міністерство на сайті опублікує список регіонів, де пільги монетизовані. Станом на 1 червня списку немає.

Водночас 31 травня у Львівській облдержадміністрації вирішили, що пільговики їздитимуть у міських, приміських і міжміських автобусах безкоштовно. А місцева влада до середини червня остаточно визначиться чи платити пільговикам по-новому, чи перевізникам по-старому. Щоправда у Львові та Стрию монетизацію вже відклали до 2019 року. Цього року не передбачено коштів у бюджеті.

У Києві за останній час не зробили ніяких повідомлень і не оприлюднили документів, які стосуються компенсації проїзду пільговиків. Відомо, що після подорожчання проїзду в столичному комунальному транспорті пільговики і раніше зможуть їздити безкоштовно.

В Україні пільговики на місяць мають 30 безкоштовних поїздок на різні види транспорту. Щоправда місцева влада може збільшувати їх кількість.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber