Скільки коштує дарування квартири

«Погляд часу» №18-2019
Проживаю у приватизованій трикімнатній квартирі, дві частки якої належать мені, а по одній частці – моєму чоловіку і колишньому зятю. Всі співвласники хочуть подарувати цю квартиру моєму онуку.
Скільки це коштуватиме?
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати у майбутньому другій стороні (обдарованому) майно у власність безкоштовно. Договір дарування житла укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 717, 719 Цивільного кодексу).
Дохід, одержаний як подарунок, обкладається податком на доходи фізичних осіб. Якщо одержувачем подарунка є родичі першого і другого ступенів споріднення (діти, подружжя, батьки, рідні брати, сестри, бабуся, дідусь), то податку платити не треба. Для інших обдарованих ставка податку становить 5 % від вартості майна – подарунка. Перед сплатою податка треба здійснити попередню оцінку майна. А це теж витрати. Крім того, доведеться платити за послуги нотаріуса.
Назвати наперед конкретну суму, яку вам доведеться сплатити за оформлення договору дарування на квартиру, навряд чи хтось візьметься. Усе залежатиме від конкретних обставин: вартості квартири, кількості наданих нотаріусом послуг, у тому числі технічного характеру. Скоріше всього, що дарування обійдеться у декілька тисяч гривень.
Клієнт має право вимагати у нотаріуса розрахункові документи із зазначенням переліку та вартості наданих ним послуг.