Скільки можна давати солодкого дітям

Скільки можна давати солодкого дітям
Скільки можна давати солодкого дітям

«Погляд часу» №24-2019

Український педіатр Євген Комаровський відповідає на запитання. На цей раз лікар розповів скільки меду можна з’їдати дитині.

«У нас дитина 4 років дуже любить мед і готова його їсти просто ложкою з банки. Але я боюся, що велика кількість меду може нашкодити – зуби попсувати, обсипе всього або ще щось. Скільки можна максимально давати дитині меду на день, щоб це було безпечно?», – запитують лікаря.

«У меді дійсно багато корисного – вітаміни, фруктоза, мікроелементи… Але головне – він солодкий, а солодкість –це енергія. А її потрібно кудись витратити. Тому якщо у дитини велика попа, круглі щоки і вона цілими днями сидить перед телевізором, то навіщо їй давати ще й солодкий мед? Але якщо вона худа, з шилом у попі і носиться цілими днями на велосипеді і ми їй дамо меду замість цукерок, то ми хто? Молодці!», – відповідає лікар.

За його словами, щоб батьки мали моральне право дати дитині солодощі, вона повинна бути худою, активною і постійно отримувати фізичні навантаження.

«Тому, по-перше, норма споживання меду не може вимірюватися кількістю меду. Вона вимірюється активністю дитини. По-друге, завжди, коли ми можемо замінити порожній цукор – ту саму цукерку – медом, в якому є вітаміни і мікроелементи, це варто робити», – пояснює Комаровський.

Наприклад, дитина може з’їсти сирок із цукром, але краще, якщо з медом, може випити чай із варенням, але краще, якщо з медом. Мед корисніший за цукор, але все ж зайвий цукор, навіть у вигляді меду, дитині не потрібен, тому що є ще одна проблема – часто діти, які люблять мед, вважають за краще його довго тримати у роті, розсмоктуючи стільники, як цукерку. А тривале перебування у роті солодкого – це прямий шлях до карієсу.

«Тому важливо навіть не кількість меду, а то, як і з чим його їсти. Ось врахуйте всі ці моменти і домовтеся з дитиною, скільки і коли вона може з’їсти меду», – підсумував Комаровський.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *