Скільки разів доїти корову

Скільки разів доїти корову
Скільки разів доїти корову

Визначитися з тим, скільки разів доїти корову, потрібно обов’язково, щоб не допустити зниження надоїв або захворювання вимені (маститу). Багаторічний досвід показує, що робити це треба не менше двох разів на добу. А ось двічі чи тричі – залежить від обсягу вимені. Три рази необхідно доїти корів із малим об’ємом вимені, особливо первісток.

Після отелення перші два тижні краще це робити 4 рази на день, а потім переходити на триразове доїння, але обов’язково стежити, щоб не трапилося запалення вимені чи молоко з нього не текло самовільно (це особливо актуально для високоудійних корів). Приблизно через півроку, якщо удій не перевищує 10 кг, можна робити це два рази на добу. За тиждень до запуску корову починають доїти один раз на день.

Дуже важливо визначити інтервал доїнь. При триразовому доїнні оптимальним вважається інтервал 8 год., а при дворазовому – 12. Однак точно витримати такий режим складно, тому при триразовому доїнні проміжок не повинен бути коротше 7 год., але й не перевищувати 9. Намагайтеся, щоб години доїння й годування були постійними, не надто відрізнялися від попереднього дня.

Петро Незнамов, зоотехнік

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *