Скільки води повинні пити діти

пити воду

Підтримка нормального водного балансу в дитини – питання, якому часто приділяється недостатньо уваги як із боку самого чада, так і з боку батьків.

Норми води для дітей різного віку

Від 0 до 1 року. У перші півроку діти, як правило, отримують усі поживні речовини – серед яких і вода – з молоком матері. Саме тому на цьому етапі лікарі не рекомендують поїти малюків водою. По-перше, вони й так отримують необхідну рідину, а по-друге, саме в цей час у дитини формується флора кишківника й будь-яке втручання може вплинути на процес. Тому вкрай важливо, щоб за малюка пити воду в належній кількості (близько 2 л у день) не забувала мама, яка годує.

На другому півріччі, коли починається прикорм, розрахунок води йде наступним чином: приблизно 50 мл на кожен кілограм ваги дитини. При цьому не варто забувати, що близько 75 % води діти отримують з їжі і, знову ж таки, материнського молока. Тому від цієї добової норми (50 мл на кг) необхідно відняти ту воду, яку малюк отримує разом із харчуванням (випите молоко в мілілітрах помножене на 0,75).

Від 1 року до 3 років. У цьому віці діти вже харчуються різноманітною твердою їжею, більше рухаються і, відповідно, витрачають більше енергії, а тому потреба у воді в них зростає. Обчислити добову норму можна тим же способом, що й раніше: близько 50 мл води на кілограм ваги дитини. Однак зверніть увагу, що мова саме про чисту воду – чаї, молоко, соки та інші напої не варто враховувати, так як нашим організмом ці рідини сприймаються скоріше як рідка їжа, а тому й засвоюються вони іншим чином.

Від 3 до 7 років. У дошкільному та молодшому шкільному віці дитині варто випивати приблизно 1,2-1,7 л води на добу.

Від 7 років і старше. У цьому віці норма споживання води у малюка фактично вирівнюється з дорослою – 1,7-2,5 л води в день у залежності від активності та габаритів дитини.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber