Скільки друзів може бути у людини

Число соціальних контактів, які здатна підтримувати людина, обмежене ресурсами мозку. До такого висновку прийшов британський антрополог Робін Данбар, який навіть вивів максимальне число постійних соціальних зв’язків для однієї людини.

Скільки друзів може бути у людини

Можливості головного мозку Homo sapiens украй обмежені. І не тільки в області обчислень, але й у сфері соціальних контактів. Тобто, обсяги нашого неокортексу просто не дозволяють заводити надто багато друзів – у нас не вистачить ресурсів, щоб запам’ятати всю пов’язану з ними інформацію, необхідну для підтримання тісних соціальних зв’язків.

«Для того, щоб підтримувати тісний соціальний зв’язок з іншою людиною, необхідно знати і брати до уваги унікальні особистісні риси цієї людини. Для цього потрібні певні розумові ресурси, які, з огляду на біологічну природу нашої свідомості, є досить обмеженими. Усе вказує на те, що так зване число Данбар у людських співтовариствах коливається у межах 100-230. Найчастіше це число становить 150», – говорять учені.

Якщо чисельність соціальної групи перевищує 200 чоловік, то вона, як правило, просто розпадається на групи меншого обсягу. При цьому кількість близьких друзів зазвичай лежить у набагато більш тісних межах, ніж кількість соціальних зв’язків – число справжніх друзів зазвичай не виходить за межі десятка.

«Погляд часу» №41-08.10.2020

Читайте також: Як захистити дитину від негативного впливу соцмереж

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *