Собаку вкусив джміль

Собаку вкусив джміль
Собаку вкусив джміль

Від укусів комах потерпають не лише люди, а й їхні чотирилапі друзі. Як допомогти?

Укушені осами, джмелями, шершнями, бджолами собаки скавчать, непокояться, намагаються вилизувати чи гризти місце укусу. Тварина також нерідко кудись ховається.

Особливо небезпечні укуси у голову (за морду, у пащу), шию. Вони нерідко спричиняють набряки дихальних шляхів, і тварина може задихнутися. По змозі собаку у такому разі треба одразу показати ветеринару. Також слід якомога швидше дати антигістамінний (протиалергічний) препарат (лоратадин, супрастин, едем, кларетин, димедрол чи інші). Часто саме це рятує тварину. Нерідко від укусу кількох бджіл виникає алергія. За гострих реакцій можливі блювота, пронос, сильні набряки, лихоманка, пришвидшене серцебиття та дихання, порушення координації рухів, судоми, непритомність. Якщо реакція на укус легка, можна обійтися власними силами.

Насамперед тварину треба заспокоїти. Бажано якомога швидше знайти місце укусу, а жало вийняти пінцетом, намагаючись не розчавити мішечок з отрутою. Якщо ж отрута все-таки потрапила у ранку, вичавити з неї трохи крові. Оси жала зазвичай не лишають. Потім шкіру обробляють перекисом водню чи йодом та роблять холодний компрес чи прикладають лід. Це може бути також розчин соди у вигляді кашки, нашатирю чи оцту навпіл із водою. Можна використати й інші народні рецепти: натерте листя петрушки чи подорожника, мед. Тварині дають багато пити.

Надалі стежать, аби набряк не збільшувався. Щоб собака не розчухувала місце укусу, його змащують протиалергічною маззю (гідрокортизоновою чи іншими), яка зменшить свербіння.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *