Сода замість відбілювача

Сода замість відбілювача
Сода замість відбілювача

«Погляд часу» №14-2019

Харчова сода – це універсальний продукт, який застосовують не тільки у кулінарії чи у медицині, а ще й як мийний засіб. Зокрема, для відбілювання будь-яких поверхонь, а також тканин. Але на відміну від побутової хімії, сода абсолютно безпечна для здоров’я і не обтяжує гаманець.

Для видалення іржі та вапняного нальоту на кахельній плитці, для чищення раковини, ванни, унітазу соду використовуйте так. Перед застосуванням розведіть її водою до стану густої кашки, нанесіть на забруднені поверхні, залиште до повного висихання, видаліть за допомогою губки чи щітки, ретельно промийте поверхню.

Для відбілювання тканини використовуйте суміш соди з нашатирним спиртом. Для цього зробіть такий розчин: у 5 л теплої води розчиніть 5 ст. л. соди, додайте 2 ст. л. нашатирного спирту. Занурте тканину у цей розчин і залиште на 3-4 год., потім прополощіть і виперіть звичайним способом. А для видалення стійкої жовтизни після замочування у такому розчині прокип’ятіть тканину протягом 20-30 хв. Ви отримаєте абсолютно білосніжні речі, не застосовуючи засобів для відбілювання. До того ж такий склад зовсім безпечний для будь-яких видів тканин і не порушує структуру волокон, тому відбілювання можна проводити систематично.

Сода з оцтом дозволяє впоратися із застарілими забрудненнями на будь-яких поверхнях. Нанесіть соду на ділянку, яку треба очистити чи відбілити, змочіть губку у 12 %-й оцтовій кислоті і проведіть чищення.

Важливо пам’ятати, що соду не можна застосовувати для обробки мармурових поверхонь. А ще потрібно берегти шкіру рук. Хоча сода й безпечніша за побутову хімію, однак при чищенні та пранні слід надягати гумові рукавички.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Сода замість відбілювача

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *