Соком чистотілу можна лікувати хвороби шкіри

Соком чистотілу можна лікувати
Соком чистотілу можна лікувати хвороби шкіри

«Погляд часу» №21-2019

Ліки з чистотілу допоможуть у боротьбі з різними шкірними недугами, і його унікальність у тому, що він може довго зберігатися.

Готую його зі свіжої молодої трави чистотілу, як тільки вона зацвіте. Вириваю з коренем і пропускаю через м’ясорубку. Намагаюся робити це після дощу, зранку. Я корінь обтрушую від землі і полощу у воді. Для зручності ріжу траву ножем, щоб було легше перекрутити на м’ясорубці. Отриману кашку з соком кладу в марлю (два шари) і віджимаю. Готовий сік розливаю по пляшках із темного скла. Я беру пляшки з-під шампанського. Пляшку наповнюю на дві третини. У пляшку з-під шампанського входить 750 мл, я наливаю півлітра і закупорюю. Якщо немає пробок, використовую кришечки з-під пляшок перекису водню (3 %), попередньо обмотавши їх лейкопластиром (щоб входили тугіше). Готові пляшки ставлю у прохолодне місце (але не в холодильник). Через 6 днів починається бродіння. Тоді періодично через день відкриваю пробку, щоб випустити газ. Після закінчення бродіння сік зберігається роками. Пляшки намагаюся надовго не відкривати.

Соком чистотілу можна видаляти бородавки, мозолі. Лікувати лишай, коросту, пухлини шкіри, вовчак, туберкульоз шкіри.

А для того щоб отримати мазь, потрібно змішати 1 частину соку чистотілу з 4 частинами вазеліну і додати трохи 25 %-ї карболової кислоти (проти цвілі).

М. Шмальц

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *