Солодкі ліки

лікувальні властивості черешень
Солодкі ліки

«Погляд часу» №25-2019

Лікарі радять вживати черешні невеликими порціями до 4-5 разів на день із перервами у дві години. Тоді від ягід буде користь, а живіт не потерпатиме від здуття.

Звісно, черешні не замінять собою спеціальні ліки, але з’ясовано: ці ягоди містять мелатонін, тому позитивно впливають на якість сну; завдяки бета-каротину вони поліпшують зір; а велика кількість антиоксидантів перетворює черешні на «пилосос», що чистить організм від шлаків і токсинів. Профілактика тромбофлебіту й анемії – це також черешні. Завдяки великій кількості вітамінів В ці ягоди сприяють роботі серця та жовчовивідних шляхів, вітамін С перетворює черешні на антивірусний засіб і сприяє розширенню судин, водночас зміцнюючи їх стінки.

Черешні містять мало кислот, тому її можуть вживати люди, що мають гастрит, підвищену кислотність і навіть виразку шлунка. Вона корисна у разі закрепів, а завдяки сечогінним властивостям – і для людей із хворими нирками. За допомогою черешень можна зменшити навіть подагричні болі: ягоди мають здатність виводити з організму сечову кислоту, що їх спричиняє.

Черешні обов’язково мають входити у раціон людей, що страждають на дефіцит йоду, вітамінів групи В, мають підвищений артеріальний тиск і серцево-судинні проблеми, скаржаться на роботу кишківника. А от хворим на цукровий діабет варто відмовитися від черешень. Не варто споживати черешні також людям, що схильні до частих шлункових розладів, мають загострення панкреатиту чи страждають на спайки чи непрохідність кишківника.

Як фітотерапевтичний засіб застосовують не лише ягоди, а й відвар із плодоніжок черешень – для нормалізації роботи серця, і навіть компот – гарячий, без цукру, він є чудовим засобом проти вологого кашлю. Відвар із листя черешень здавна використовують як заспокійливий засіб. Відвари з плодоніжок і листя готують так: 7-10 плодоніжок чи 5 шт. листочків (свіжих або сухих) заливають 1 скл. води, доводять до кипіння; п’ють теплим у перервах між їжею.

Черешні використовують також для приготування лікувальних масок, якщо шкіра потерпає від вугрів, пігментних плям, частих запалень або якщо ви бажаєте підживити її і зробити більш пружною.

Найпростіша маска така: розчавлену виделкою м’якоть черешень накладають на обличчя, шию чи зону декольте на 15 хв., після чого вмиваються теплою водою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *