Соляризація ґрунту
Боротися з бур’янами на присадибній ділянці можна починати ще до їхньої появи за допомогою поліетиленової плівки. Цей метод називається соляризацією ґрунту (у перекладі з лат. – сонячний), оскільки заснований на обробці землі сонячними променями.
Для створення ефекту солярію ділянку, вільну від культурних рослин, щедро поливають (не обов’язково, але бажано) і накривають прозорою поліетиленовою плівкою, можна використовувати стару тепличну. Краї плівки притискають цеглинами, дошками, трубами чи просто присипають землею. Завдяки цьому під плівкою створюється парниковий ефект.
У сонячні весняні температура під плівкою на поверхні ґрунту може досягати +70-80 °С. Висока температура і вологість створюють несприятливі умови для всього живого. У результаті у перший же день гинуть найніжніші бур’яни. Через кілька днів починають гинути кореневищні і коренепаросткові багаторічні бур’яни, насіння у верхньому шарі ґрунту і шкідливі комахи (корисні, на жаль, теж). Залежно від бажаного ефекту плівку можна зняти через 1-2 тижні і використовувати на іншій ділянці, а місце, що звільнилося, застосувати під грядки.
Микола Кузьменко, ґрунтознавець