«Сьоме диво»… у діжці

садок в діжці

Досить однієї старої діжки – і ви матимете висячий садок.

А якщо не знайдеться діжки, зробіть дерев’яний високий каркас-гірку. Закладання незвичайного саду починають із просвердлювання у клепках діжки дірок діаметром 4-5 см по 3-5 у кожній. Над кожною діркою треба пробити трохи навкіс планочки. У дні діжки теж робимо 6-8 дірок, щоб стікала зайва вода. Ваш сад ростиме на постійному місці щонайменше два-три роки. А тому треба уважно вибрати для нього місце. Найкраще ростимуть рослини, якщо достатньо сонця. Тому діжку слід встановити на освітленому місці. Встановивши діжку на постійне місце, починають підготовку ґрунту.

садок в діжціНа дно діжки насипають гравій або керамзит шаром 10 см. Усередині діжки встановлюють фашину – в’язку хмизу чи сухого очерету, а потім навколо неї діжку заповнюють добре вивітреною торф’яною крихтою, перемішаною з грубоволокнистим торфом. Саме такий ґрунт добре вбирає і довго тримає у собі вологу. Саджають рослини після рясно зволоженого торфу. Задля найшвидшого встановлення ефективності «діжкового саду» для посадки в отворах найкраще підходять суниці.

Посадку суниць роблять так. Беремо добре розвинуту розсаду. Коріння обгортаємо вологим ґрунтом із суміші з торфом і викачуємо руками схожу на буряк ґрудку. В отворах робимо кілочком гнізда і вставляємо у них бурякоподібну грудку, у якій «загорнуто» коріння. Садимо так, щоб корінь був нахилений донизу. Грядку поливають згори з одночасним внесенням добрив (по 10-15 г азоту, калію і фосфору).

Для діжки-саду краще обрати сонячне місце. Весняне сонце легко і швидко прогріває «грядку». Через 1,5-2 місяці око милуватимуть красиві ягоди суниці. У цій «чарівній» діжці можна вирощувати і різні овочеві рослини: цибулю, редиску, капусту, особливо добре ростуть помідори і огірки.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber