Сон із батьками. Добре чи погано?

Сон із батьками

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є чимало аргументів за і проти сну малечі разом із батьками. Кожній сім’ї варто вибрати для себе пріоритетні, які дадуть змогу відпочити мамі, татові й дитині.

Сон із батьками. Для мами головним плюсом є відсутність необхідності схоплюватися серед ночі, щоб швидше взяти на руки малюка, який плаче, аби заспокоїти.

Такий сон допомагає компенсувати дефіцит спілкування. Особливо це стосується мам, які рано виходять на роботу, і протягом дня дитина перебуває у садочку чи з бабусею.

На противагу цим аргументам американський педіатр Бенджамін Спок вважав, що дитині потрібне відразу ж не тільки своє ліжечко, а й своя кімната.

Дехто вважає, що у немовляти, яке постійно спить із батьком і матір’ю, виробляється психологічна залежність від них. Насправді такі діти відчувають лише перші 3 роки велику потребу у батьківській увазі, але поступово, у міру дорослішання, все стає на свої місця.

Батьки бояться, що дитина, звикнувши спати з ними, потім не захоче переходити у своє ліжко. Вихід є: можна покласти дитину до себе спати, а потім перенести в її ліжечко, а для зручності зняти його стінку та присунути впритул до свого. Так отримаємо більше простору і водночас кожен спатиме на своєму місці.

Якщо дитина спокійно спить у своєму ліжечку, отже, їй зручно й комфортно, її нічого не турбує.

Пам’ятайте, що поверхня, на якій спить дитина, має бути рівною і доволі твердою.

Якщо дитина вже не потребує вашої опіки під час сну, постає питання, як перекласти маля до його ліжка чи навіть кімнати. Відучувати дитину спати з батьками слід поступово. Можливо, цей період триватиме кілька місяців, а може, вдасться і з першого разу.

Залучіть дитину до вибору ліжечка, постільної білизни. Якщо всі ці предмети будуть новими – це чудовий привід почати новий етап життя вашого маляти.

Запропонуйте дитині спати з улюбленою іграшкою, щоб їй не було сумно та самотньо.

Якщо малюк боїться темряви, якийсь час не зачиняйте двері у його кімнату чи вмикайте нічник.

Дітям більш старшого віку (3 роки) можна влаштувати ціле свято переїзду у власну кімнату. Розкажіть, що дорослі дітки сплять у своїх кімнатах.

Якщо ж у житті дитини відбуваються серйозні зміни (початок відвідування дитячого садка, переїзд), то варто зачекати з переселенням в окрему кімнату.

Звісно, безсонних ночей не уникнути, але можна мінімізувати нічні турботи, обравши максимально комфортний варіант сну для дитини і батьків.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber