Спека – не привід обливати улюбленця водою
Як правильно доглядати за собакою влітку

Як правильно доглядати за собакою
Догляд за собакою

Для тварин довгоочікуване літо несе не лише усілякі принади сонячної погоди, а й не надто приємні наслідки спеки. Догляд за собакою влітку має свої особливості.

Підстригли собаку – бережіть від сонця

Багато власників собак думають, що у літню спеку стригти собак – обов’язково, мовляв, менше шерсті – легше перенести спеку. Насправді, це не так.

«Стрижка собаки – це більш естетичний момент у догляді за твариною, ніж порятунок від якихось погодних умов, навіть у спеку господарям про це не потрібно забувати. Адже шерсть має захисні функції, відповідає за терморегуляцію, захищає тварину від сонця. Скажімо, часто стрижуть практично наголо йорків, а їм від цього лише стрес та проблеми, адже без шерсті собака може запросто отримати сонячні опіки. Окрім того, треба враховувати, що є породи, яких варто стригти, а які ні. Так, собак порід із диким типом шерсті – пікінесів, хаскі, самоїдів, шпіців – стригти наголо не можна взагалі, бо шерсть може не відрости. Крім того, страждає шкіра тварини: собаки можуть її розчухати до ран. А от вичісувати треба обов’язково і бажано щодня».

За словами спеціаліста, саме якісне розчісування чудово рятує собак від спеки. Відтак шерсть тварин продувається вітром, стимулюється притік крові до шкіри, покращуються обмінні процеси. Тож шерсть ростиме здорова, і собака не страждатиме від лупи.

Багато господарів скаржаться на те, що собаки не люблять цієї процедури. Це легко виправити, якщо процес розчісування не буде асоціюватися у тварини з якимись неприємними відчуттями, наприклад, привчіть своїх собак до розчісування перед вигулюванням. І щойно братимите до рук гребінець, вони бігтимуть до вас, підставляючи боки, бо знатимуть, що на них чекає прогулянка».

Охоту до розчісування може тварині відбити і звичайний гребінець. Людські аксесуари для цієї процедури не годяться. А купуючи гребінець враховуйте деякі моменти: він має бути м’яким і гнучким, добре вичісувати шерсть, плавно рухаючись по шкірі, щоб не поранити її, щоб собака не відчував дискомфорту.

Протиблошиними шампунями не зловживайте

Щодо водних процедур, то, за словами фахівця, купати влітку собаку щодня не варто. Тварин, які живуть у квартирі, мити треба раз у 10-14 днів, дворових – раз на місяць або й рідше, якщо немає надмірного забруднення. Купати варто шампунями для тварин

«Яким би якісним не був шампунь чи бальзам для волосся людини, для собаки він не підходить, – пояснює спеціаліст. – Після кількох застосувань шерсть перетворюється на «сіно» і почне сипатися. Протиблошині засоби, якими часто миють собак господарі, можна використовувати не частіше одного разу на місяць. Голову тварині треба поливати душем обережно зверху, із мінімальної висоти. Вуха не затискаємо, щоб не вивернути раковини. Після купання обережно протираємо їх всередині марлевою серветкою. І стежте, щоб струмінь води не потрапляв до носа. Після купання собаку бажано просушити, закутавши у рушник».

Часто господарі у спеку обливають собак водою і залишають так висихати, мовляв, від цього тваринам стає легше. Спеціаліст категорично не радить цього робити, адже це може спричинити не лише появу лупи, а й сонячні опіки. «Так само не варто зволожувати підстилку для собаки, як це часто роблять господарі. Це може зашкодити тварині, бо, випаровуючись, волога забиває носові ходи, а це небезпечно для здоров’я».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.