Співайте дитині колискову

Співайте дитині колискову
Співайте дитині колискову

Навіть якщо вважаєте, що співати не вмієте. Навіть якщо вам ніколихоча б зрідка, але співайте. Навіть якщо ви пісень не знаєте.

Знати багато пісень і не треба, достатньо однієї. Навіть одного повторюваного куплета з невигадливим приспівом «ла-ла-ла-ла» достатньо. Дитина запам’ятає. Можливо, не засвоїть усіх слів, сплутає мотив, але факт, що їй співали колискову, обов’язково запам’ятає. Це буде гріти душу спогад. «Мені співали» у спогадах дорослих і сивих людей іноді звучить з інтонацією і смисловим підтекстом «мене любили».

Зовсім необов’язково співати класичну колискову зі словами «спи», «сон», «засинай» – можна обійтися і без цих банальностей. Просто співайте свою улюблену пісню. Можливо, вона стане посланням дитині, напуттям або рятівним якорем. Я згадую, як дівчина у студентському гуртожитку, обіймаючи себе за плечі, тихенько розгойдувалася, сидячи на ліжку, і співала пісню своєї бабуні, щоб привести себе у стан душевної рівноваги. Заколисувала душу. Коханий покинув, до сесії не допустили, гаманець у трамваї вкрали. Що ще залишається робити? Співати.

Не важливо, чи несе пісня якесь серйозне смислове чи навіть виховне навантаження. Важливо, щоб був присутній емоційний заряд, сила бабусиної любові. Живу колискову не замінить ніякий музичний диск, нехай навіть із якісним звучанням. Співайте дитині колискову.

Бабусина колискова

Спи моє малятко,
Тихо плине час.
З колосу зернятко
Хлопченя у нас.
У небі хмаринка,
У лузі верба,
А у нас дитинка
Золота!
Спи моє дитятко,
Та зростай уві сні.
Наче янголятко
Онуча мені.
Виростай щасливий,
Та розумний пан,
Хоробрий, правдивий,
Будеш атаман.
Місяць ледве мріє,
Спати в хмари ліг.
Ти моя надія,
Я твій оберіг.
Зварю тобі кашки,
Згодом кулішу,
Та у Бога ласки –
Долі попрошу.
Щоб був у фортуни
За рідне дитя.
Мій онук – Степанко,
Козак до пуття!
Любив Україну,
Як неньку свою.
Золоту дитину Колиса-а-ю…

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *