Співати легше, ніж говорити

Співати легше
Співати легше, ніж говорити

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятливість до музики.

Спокійна мелодія заспокоює, бадьора – додає активності. Маля зосереджується і затихає, коли чує колискову. Особливо діти люблять слухати, як співає мама. Вони чують її лагідний голос, і це наповнює їх радістю та спокоєм, відчуттям комфорту. Учіть малят розрізняти «музику природи» – спів птахів, дзижчання комашок, шелест листя дерев. Не навантажуйте їхній слух тривалим прослуховуванням складної музики. Навіть мелодійну класичну маленькі діти мають слухати тихо і недовго (10-20 хв.).

Зранку краще ввімкнути енергійну, увечері – спокійну мелодію, що допоможе заспокоїтися перед сном. Дітям вкрай небажано слухати музику через навушники.

Дуже добре впливає на розвиток організму і спів. Активізується дихання, поліпшується вентиляція легень. Співаючи, діти протяжно вимовляють слова, що формує чітке мовлення. Співати дітям легше, ніж говорити, тож музику вважають ефективним засобом лікування заїкання.

Знайомте дитину з народною музикою. Це допоможе їй пізнавати культуру свого народу.

Учені, які досліджують вплив музики на розвиток дітей дошкільного віку, вважають, що систематичні заняття музикою значно підвищують IQ, розвивають пам’ять, аналітичні здібності. Якщо дитина відвідує музичну школу, важливо, щоб батьки брали активну участь у навчанні. Організовуйте домашні концерти, у яких маленький музикант зможе показати все, чому навчився. Заохочуйте гру на музичному інструменті.

Трапляється, що спочатку дитина йде на заняття із задоволенням, та згодом запал зникає. З’ясуйте, чому інтерес до них втрачено. Причин може бути безліч: перевантаженість заняттями, погіршення стосунків із викладачем, зрештою, лінощі. Тільки-но дитина починає відвідувати музичну школу, поясніть усю серйозність цієї справи. Розкажіть, що буде нелегко, а уроки гри чи співу не відрізняються від шкільних, тож до них слід ставитися відповідально. Запевніть, що ви їй охоче допоможете і підтримаєте.

Займаючись музикою, діти привчаються до щоденної праці, виховують у собі силу волі, посидючість і терпіння. 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *