Старим вікнам можна дати друге життя, заощадивши на цьому чимало грошей

заощадивши на цьому чимало грошей
Кілька років тому ми змінили у своєму старенькому дерев’яному будинку вікна. І старі рами почали кочувати по городу. Спочатку вони використовувалися для укриття грядки з ранньою редискою. Потім із них на швидку руку було зібрано укриття для перців. Я просто поєднав рами по 2 шт. дверними петлями і поставив їх будиночком.
Конструкція зручна, якщо її зовсім не чіпати. Але ж перці потрібно поливати і прополювати, і для цього повністю прибирати рами з грядки. Промучившись літо, я вирішив на наступний рік зробити з рам нормальний парник. Коротко опишу виготовлення.
Розміри парника жорстко прив’язані до розмірів рам, і приводити їх сенсу немає. У вас, напевно, будуть інші рами. Короб для парника я зробив із дощок, висотою близько 60 см. У нього навесні закладається свіжий гній і зверху засипається землею. Якщо робити парник без використання гною, тоді його висоту можна зробити меншою.
Всі з’єднання зроблені шурупами-саморізами за допомогою шурупокрута. Так набагато зручніше, ніж збивати цвяхами. У будь-який момент конструкцію можна розібрати і переробити. На парник у мене пішло шість рам – дві встановлені ззаду вертикально, чотири спереду з нахилом 45°. Верхні передні рами прикручені, нижні кріпляться на завісах. Як показала практика, для успішного вирощування рослин і більшості робіт (поливання, прополювання, підв’язка, збирання урожаю) досить відкриття двох нижніх рам.
Для видалення старого і закладення нового гною я просто відкручую верхні рами, а по закінченні робіт прикручую назад. Це робиться раз на рік і займає не більше 5 хв., тому абсолютно не напружує. Трикутні бічні сторони закриті обрізками плівки, тут важко придумати щось інше, та й не варто – робиться швидко, а мала площа дозволяє навіть звичайній плівці протриматися два сезони.